Radio Białystok | Gość | Adrian Siemieniec [wideo] - trener Jagiellonii Białystok

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok

16.06.2024, 18:46, akt. 17.06.2024, 10:49

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska
Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Adrianem Siemieńcem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Piłkarscy kibice koncentrują się na Mistrzostwach Europy w Niemczech, ale w nadchodzącym tygodniu przygotowania do nowego, bardzo ciekawego i trudnego sezonu rozpocznie Jagiellonia Białystok. Drużyna Adriana Siemieńca będzie walczyć o punkty w ekstraklasie i w eliminacjach Ligi Mistrzów. Swego rywala pozna w najbliższą środę (19.06). Z trenerem Jagi Adrianem Siemieńcem rozmawia Jerzy Kułakowski. Jerzy Kułakowski: Moim gościem jest trener Jagiellonii Białystoku Adrian Siemieniec. Dawno nic o trenerze nie słyszeliśmy. Po gali w Warszawie, tej podsumowującej sezon w Ekstraklasie, trener wyjechał na urlop. Nie będę pytał o szczegóły, to są sprawy prywatne, natomiast chcę zapytać, czy udało się, i na jak długo, zapomnieć o piłce nożnej w czasie urlopu? Adrian Siemieniec: Na pewno w tym zawodzie nie jest to takie proste całkowicie się wyłączyć, jeszcze na takim stanowisku i po takim sezonie. Muszę przyznać, że ten pierwszy tydzień był intensywny, bo emocje trzymały i było też dużo komunikacji z ludźmi, ale już byliśmy na urlopie, więc starałem się ten czas tak organizować, żeby za dużo w tej pracy nie siedzieć. Potem faktycznie, chociaż może nie do końca, bo cały czas byłem w kontakcie czy z dyrektorem, czy z prezesem, bo musimy pewne rzeczy zorganizować. Tak całkowicie wyłączyć się nie da, ale muszę przyznać, że był to bardzo aktywny czas. Może fizycznie nie tak bardzo odpocząłem, ale psychicznie na pewno. Trenerze, nie da się uciec od tematu Euro w Niemczech. Porażka Polaków z Holendrami 1:2. Nie chcę oczywiście, żeby pan tutaj analizował to spotkanie, bo audycji by nam nie starczyło, natomiast co pan poczuł krótko po końcowym gwizdku w tym meczu?Poczułem coś takiego, nie chcę powiedzieć dumę, bo wydaje mi się, że to jest takie słowo bardzo górnolotne i też nie jestem bezpośrednio zaangażowany w projekt, jestem bardziej kibicem reprezentacji dzisiaj, po prostu Polakiem, patriotą, który ogląda występy na wielkiej imprezie, ale na pewno dobrze się to oglądało. 

Oczywiście celem sportu zawsze jest zwycięstwo i od tego nie można uciec. Pewnie nikt nie jest dzisiaj zadowolony z tego, że jest porażka, aczkolwiek widziałem w tym zespole odwagę, widziałem w tym zespole pasję, widziałem w tym zespole chęć dążenia do zwycięstwa i to są wartości, które ja bardzo sobie cenię. Cieszę się, że najważniejsza drużyna w kraju te wartości też prezentuje, bo to też jest bardzo ważne, szczególnie dla młodych piłkarzy w kontekście rozwoju polskiej piłki.55 minut Tarasa Romanczuka, kapitana Jagiellonii Białystok, wyjściowy skład. Bardzo dobre komentarze i opinie po grze naszego zawodnika. Pan miał z nim kontakt po meczu? Rozmawialiście? Wymieniliśmy się krótko wiadomościami, ale ja już nie wiem, co mam Tarasowi pisać, bo już mi brakuje pochwał, gratulacji, komplementów dla tego, czego dokonał w tym sezonie i w którym jest dzisiaj miejscu. Wiem, jak to wyglądało wcześniej, wiem, na jakim był etapie. Dzisiaj czuję jego spełnienie, czuję jego szczęście, czuję jego spokój, pewność siebie. 

Niesamowite jest to, że on w takim meczu, w takim turnieju, ta jego mowa ciała, to jak wygląda w tunelu, to jak wygląda na boisku, zachowuje się, jakby miał zagranych ze 150 meczów w reprezentacji, był jej opoką przez kilka czy kilkanaście dobrych lat. Cieszę się bardzo, że się realizuje, że spełnia marzenia. Oczywiście robi nam też problem, bo wróci po turnieju - kiedy wszyscy odpoczywali, to on trenował. Chciałbym, żeby każdy trener miał takie problemy, jak ja teraz. Postawa Tarasa to może być też bardzo dobry przykład i bardzo pozytywna rzecz w kontekście pana drużyny - Jagiellonii Białystok i w kontekście eliminacji Ligi Mistrzów. Oto wychodzi Taras na Holandię, umówmy się - jedną z najsilniejszych drużyn na świecie. Dlaczego Jagiellonia z takim samym nastawieniem nie miałaby wyjść na dowolnego rywala w Lidze Mistrzów? Notabene za dwa dni poznamy przeciwnika w drugiej rundzie eliminacji. Ma pan jakieś preferencje? Może geograficzne, bo trudno trafić w konkretną drużynę.Myślę, że geograficznie to można mieć preferencje w kontekście urlopu. Oczywiście są kierunki, które łatwiej jest logistycznie zorganizować. Gdzieś się leci dłużej, gdzieś się leci krócej, są kierunki bardziej egzotyczne, mniej egzotyczne, aczkolwiek nigdy się nie zajmowałem rzeczami, na które nie mam wpływu. Na to nie mam. Będziemy obserwować, zobaczymy, co nam los przydzieli. My na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach. Jak bardzo starczy nam umiejętności, jakości, jak silny będzie to przeciwnik, jak to będzie weryfikował, to już, tak jak powiedziałem, nie są rzeczy, na które mamy wpływ.Pamięta pan rywalizację z Rio Ave i później z Gent, jeszcze, kiedy był pan asystentem trenera Janusza Mamrota. On wtedy powiedział, po tych meczach - to pokazało nam, jak intensywna i jak różna jest gra w europejskich pucharach od polskiej Ekstraklasy. Z całym szacunkiem, właśnie Portugalczycy i Belgowie pokazali, że tu trzeba być naprawdę bardzo dobrze przygotowanym, ale też trzeba mieć odpowiednio szeroką kadrę. 

Od 19 lipca, może nawet od 13, będziecie praktycznie do końca sierpnia grać co trzy dni. Kibice na razie widzą tylko odejścia z Jagiellonii i każdy zastanawia się, kiedy zaczną się transfery do i jakie to będą transfery. Rozumiem, że zdradzi pan teraz parę nazwisk. Tak, oczywiście. Mam przygotowaną kartkę, wszystko przeczytam... Zdajemy sobie sprawę też z okresu, w który wchodzimy i odpowiedzialności, która na nas spada, ale też chcemy zachować rozwagę i spokój, działać według planu. Ten plan mamy. Czasami na pewne rzeczy trzeba poczekać. To też nie jest takie proste, by osiągnąć porozumienie, bo jest wiele płaszczyzn, na których trzeba znaleźć tę nić porozumienia i też znaleźć odpowiednich piłkarzy, którzy pasują przede wszystkim nam do koncepcji. Oprócz tego, że to ma być dobry zawodnik, to jeszcze jest wiele innych rzeczy, które chcemy, żeby się zgadzało. 

Ten proces trwa, on oczywiście jest bliżej końcowi, że tak powiem. Ci zawodnicy zaraz zaczną się pojawiać, ale dopóki nie będzie podpisu, dopóki klub nie wystosuje oficjalnego komunikatu, to ja też oczywiście żadnych nazwisk podać nie mogę, bo raz, że nie wypada, a dwa - rynek nie śpi i nie chce nam tutaj tematu spalić przed samym końcem.Pięciu zawodników pożegnało się z Jagiellonią. Wszyscy zastanawiają się, czy to jest koniec odejść? Pojawiają się też takie informacje jak zainteresowanie Belgów np. Afimico Pululu, ale gdzieś widziałem chyba opinię dyrektora sportowego czy prezesa Pertkiewicza, że nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą czy wyprzedażą w Jagiellonii. To ja się bardzo cieszę, że prezes i dyrektor tak mówią, oczywiście ja jako trener zawsze będę dążył do tego, żeby tę stabilność składu utrzymać i żeby ten zespół tylko wzmacniać, ale też rozumiem to środowisko i rozumiem ten biznes, wiem, jak piłka nożna wygląda już na tym najwyższym poziomie. Dzisiaj jest sytuacja, jaka jest, że zaczynamy z tą kadrą, ja nie mam żadnej innej informacji. 

Mamy przed sobą eliminacje do europejskich pucharów, ale w piłce niczego nie można wykluczyć. Chcemy jak najlepiej się zaprezentować w tych europejskich pucharach i powalczyć o coś fajnego, jakieś kolejne marzenia, ale mówię, w piłce nigdy nie mów nigdy i trzeba być cały czas czujnym i cierpliwym. Zobaczymy, co nam przyniesie życie. Na koniec zapytam pana o mecz o Superpuchar. Czy coś wiadomo, czy ten mecz się odbędzie i kiedy się odbędzie? Liczyłem, że pan mi coś tutaj dzisiaj powie. Nie wiem... Dla mnie ta sytuacja też jest niekomfortowa, bo jako trener chciałbym już optymalnie zaplanować sobie to przygotowanie do sezonu i wiadomo, że brak tego terminu na dzisiaj utrudnia planowanie, bo nie wiemy, kiedy ten mecz dokładnie będzie. Osobiście uważam, że jedyną możliwą i właściwą datą to jest ten weekend 13-14 lipca, chyba bardziej ten niedzielny termin. Zawsze tak było, że ten Superpuchar jest rozgrywany tydzień przed ligą. 

Raz, że jest to naturalna kolej rzeczy, bo każdy pamięta, jest na świeżo z mistrzem Polski, zwycięzcą Pucharu Polski, druga sprawa jest też taka, że każdy inny wcześniejszy termin całkowicie rozbija przygotowania drużyny do sezonu, bo jesteśmy w trakcie obozu, w trakcie okresu przygotowawczego, w którym nie trenuje się tak jak w okresie startowym, nie przygotowuje się pod konkretny mecz, a Superpuchar to jest mecz o trofeum, jakby na to nie patrzeć i nie można go traktować jako gry towarzyskiej, jako meczu kontrolnego. Jest to element przygotowań, w którym chcemy powalczyć o zwycięstwo i wygrać, więc liczę na to, że to się szybko rozwiąże, bo chcielibyśmy już pewne tematy też dopięć ze sparingami, a cały czas musimy czekać. Wierzymy, że Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję. 14 lipca to być może będzie ten termin. Naszym gościem był trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.| red: gl, zmj, sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.


Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok