Radio Białystok | Gość | prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo] - rektor Politechniki Białostockiej

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej

11.06.2024, 19:00, akt. 12.06.2024, 08:49

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska
prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

Profesor Marta Kosior-Kazberuk przez kolejną kadencję pokieruje Politechniką Białostocką. W głosowaniu setki elektorów uzyskała 77 głosów poparcia i zdecydowanie pokonała swojego rywala, profesora Sławomira Bakiera. Jakie plany na rozwój uczelni ma rektor?

Z Martą Kosior-Kazberuk rozmawia Ryszard Minko.Ryszard Minko: Pani profesor została wybrana na kolejną kadencję, czteroletnią. A więc będzie dalej rządzić pani Politechniką Białostocką. I tutaj muszę powiedzieć, że poparcie uzyskała pani ogromne - 77 elektorów spośród 100 powiedziało, że chce panią jako szefową.

Marta Kosior-Kazberuk: Zaskoczeniem było poparcie, które otrzymałam od razu w momencie ogłoszenia wyników wyborów, od całej społeczności akademickiej. Ponieważ mnóstwo osób przyszło od razu pogratulować. Nie spodziewałam się.Opiszę to państwu, byłem akurat na tej uroczystości. Pani rektor przeszła przez szpaler pracowników, którzy bili jej brawo, więc naprawdę wyglądało to imponująco. Ale przejdźmy do konkretów. Jaki rozwój uczelni pani widzi na tę kolejną kadencję? No bo 75 lat Politechniki Białostockiej - to właściwie każdy w regionie wie, że taka uczelnia istnieje. W Polsce chyba jeszcze nie jesteście państwo aż tak dobrze znani.

I to jest też dla nas wyzwanie. Rzeczywiście - przez ostatnie cztery lata starałam się, wraz z moimi współpracownikami budować markę Politechniki Białostockiej, bo trzeba to robić stale i zwiększać rozpoznawalność. Między innymi poprzez zapraszanie tutaj do nas, do Białegostoku wielu gości. Dlatego że jeśli tutaj się przyjedzie, to łatwiej można ocenić i docenić nasz potencjał.Na pewno wyzwaniem będzie dla pani to, że będzie ubywało studentów. I to nie dlatego, że ludzie nie będą chcieli studiować, tylko dlatego, że będzie nas po prostu mniej. Jak pani widzi tutaj swoje możliwości? Możliwości Politechniki Białostockiej.


Przede wszystkim - inżynierowie będą z pewnością potrzebni. Ale też trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką.

Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną. I to jeżeli chodzi o studia pełnowymiarowe - tu, poza taką ofertą, która jest stała, składa się z takich twardych kierunków, tradycyjnych - stale proponujemy nowe, ciekawe rozwiązania, takie jak zarządzanie finansami czy cyfryzację przemysłu. A w niedługim czasie np. elektromobilność.

Ale też rozwijamy stale ofertę usług, różnych kursów, różnych szkoleń. Dlatego że rynek pracy w tej chwili wymaga od pracowników, którzy już tam funkcjonują - rozwijania swoich kompetencji. I w tym zakresie chcemy właśnie pomagać, bo mamy możliwości. Mamy kadrę, mamy infrastrukturę.Dobrze - skoro infrastruktura, to też panią o to zapytam - bo minister nauki, odwiedzający Politechnikę w zeszłym miesiącu zwracał uwagę na infrastrukturę. Mówił np. o tym, że będzie dążenie do tego, żeby studenci mieli gdzie mieszkać. Państwo macie akademiki - i to całkiem sporo - wiem, że część już jest wyremontowana, część pewnie jeszcze czeka na ten remont. No właśnie - jak wygląda ta baza noclegowa Politechniki Białostockiej?


Mamy pięć akademików. To znaczy - do niedawna były cztery akademiki i hotel asystenta, a teraz wszystkie one są domami studenta. Dwa są już wyremontowane, są dostosowane do aktualnych przepisów przeciwpożarowych i mają już mieszkańców. Dwa są w trakcie remontu. Jeden zostanie oddany do użytku w sierpniu tego roku. Kolejny - w marcu 2025 roku.

Ta nasza polityka właśnie dbania o to, żeby utrzymać naszą infrastrukturę mieszkaniową została bardzo pochwalona przez ministerstwo nauki. Nie czekaliśmy na sytuację taką, kiedy będziemy musieli zamknąć akademik z powodu niespełniania przepisów BHP, przeciwpożarowych i innych.Ja rozumiem, że żadnych nowych budynków państwo budować nie będziecie. Te, które są - wystarczą.

Te, które są wystarczą, dlatego że zawsze oferowaliśmy miejsca nie tylko naszym studentom, ale też studentom innych uczelni.Pani rektor, chcę jeszcze zapytać o ewaluację. Bo to przed każdą uczelnią. Ostatnie wyniki no chyba mogłyby być lepsza - tak mi się wydaje. Tylko dwie dziedziny naukowe dostały kategorię A, większość ma kategorię B+.

To jest dobry punkt startu do rozwoju oczywiście i też do starania się o wyższe kategorie. Także tak - w tym zakresie rozwiązania systemowe i wzmacnianie potencjału naukowego jest w planach strategicznych na rozwój naszej uczelni.Będzie pani "dociskać" pracowników naukowych tak jak chce to ministerstwo nauki - żeby więcej było grantów, więcej badań, więcej sięgania po pieniądze zewnętrzne?

Raczej będę stwarzać warunki, żeby sami chcieli to robić. Czyli wsparcie organizacyjne, wsparcie jeżeli chodzi o np. odciążenie od zajęć dydaktycznych.To kto będzie uczył, jak wszyscy będą granty robić?

Mamy też doskonałych dydaktyków. Rozwijamy się w tym zakresie bardzo. Mamy hub doskonałości dydaktycznej. Realizujemy projekty, które rozwijają kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć naszych nauczycieli.Nie obawia się pani tego, że jak to będzie właśnie takie parcie, że trzeba robić jak najwięcej projektów, jak najwięcej grantów, jak najwięcej punktów uzyskiwać, to państwo zapomnicie właśnie o tej dydaktyce, że nie będzie na nią czasu?

Nie zapomnimy o tym - dlatego że realizujemy też sporo projektów właśnie miękkich, takich o charakterze dydaktycznym. Czy to związanych z modernizacją kierunków studiów czy też z wprowadzeniem takiego elementu praktycznego w ramach studiów. Czy też właśnie, jeżeli chodzi o szkolenia naszych dydaktyków.  

Od lat co roku organizujemy taki tydzień pod hasłem "Dni Dydaktyki Akademickiej". W tym czasie bardzo intensywnie szkolimy naszych nauczycieli - generalnie kadrę, która ma do czynienia ze studentami, w tym studentami obcokrajowcami - z nowych, fajnych, inspirujących metod dydaktycznych.Wraca pomysł na federalizację uczelni. Tutaj ministerstwo nauki znowu mówi, że chciałoby nakłaniać uczelnie do łączenia się. Były już takie plany w Białymstoku przed kilku laty, może przed dekadą, by trzy nasze białostockie uczelni były jedną. Nic z tego nie wyszło.

No właśnie. I ponieważ wtedy nie wyszło z tego nic, i teraz na ten pomysł wszyscy patrzą sceptycznie. ale to nie znaczy, że nie współpracujemy ze sobą. Bardzo blisko współpracujemy, realizujemy wspólne projekty. Wspomagamy się też dydaktycznie...No tak, ale ministerstwo kusi większą subwencją dla federacji.

Tak, ale wynik ekonomiczny to jest składowa bardzo dużej liczby czynników.


Czyli nie oddalibyście autonomii, prestiżu i loga za 10 procent więcej subwencji na przykład. Ostatnie pytanie pani rektor - jesienią, tuż przed wyborami parlamentarnymi mieliście państwo tutaj u siebie wizytę polityków, którzy przynieśli wam 105 milionów złotych w symbolicznych czekach na budowę hali widowiskowo-sportowej. Domyślam się, że pieniędzy nie ma i hali też już nie będzie w związku z tymi zapowiedziami prezydenta Białegostoku, który poinformował, że ma pozwolenie na budowę miejskiej hali.

O tym już rozmawialiśmy z panem prezydentem. Tak, nie ma już żadnych przeciwwskazań, żeby miasto wybudowało halę i to jeszcze większą, niż ta planowana na terenie Politechniki.  Czyli państwo już rezygnujecie z tego projektu.

Tak, oczywiście. Też mamy trochę inne priorytety. Np. będziemy działać w kierunku budowy Podlaskiego Centrum Technologii Cyfrowych na naszym kampusie, co jest bardziej związane z działalnością Politechniki. I też bardziej potrzebne z uwagi na rozwój Wydziału Informatyki.  Na jakim to jest etapie?

Gromadzenia funduszy z różnych źródeł. Też czekamy na wyniki takiego projektu z którego mielibyśmy finansować również tę inwestycję.


| red: mag, bs, pp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.


Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok