Radio Białystok | Gość | Jacek Dobrzyński [wideo] - rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych

19.06.2024, 07:00, akt. 10:51

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne
Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne


0:00
0:00
Z Jackiem Dobrzyńskim rozmawia Ryszard Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dlaczego niemiecka policja podrzuciła rodzinę migrantów do Polski? Czemu służą działania niektórych polityków publikujących zdjęcia z grupami obcokrajowców w polskich miastach? Jak sprawdza się obowiązująca od tygodnia strefa buforowa przy polsko-białoruskiej granicy?

M.in. o tym Ryszard Minko rozmawia z rzecznikiem prasowym ministra koordynatora służb specjalnych Jackiem Dobrzyńskim.

Ryszard Minko: Dzień dobry. Jest z nami rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Dzień dobry panu.


Jacek Dobrzyński: Dzień dobry, witam pana, witam państwa.


Połączenie zdalne, bo pan jest w Warszawie. A zacznijmy od sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, bo właśnie mija tydzień od wprowadzenia strefy buforowej, czyli obszaru z ograniczonym dostępem i zakazem przebywania. I chciałbym pana zapytać, czy po tygodniu widać skuteczność tego rozwiązania, bo po chwilowym uspokojeniu z raportów policji i straży granicznej wynika, że sytuacja chyba wraca do pierwotnego stanu, czyli tych prób nielegalnego przejścia granicy wciąż jest bardzo dużo.


Wciąż jest bardzo dużo. Granica jest niespokojna, aczkolwiek widzimy, że wprowadzenie strefy jednak skutkowało tym, że tych usiłowań przekroczeń jest mniej i to jest bardzo ważne. Ta strefa była wprowadzona bardzo rozsądnie, po konsultacjach i z samorządami, i z przedsiębiorcami, i z NGO-sami. Ona jest niezbędna w tym miejscu, gdzie eskaluje się ta siła przebicia przez naszą granicę. Nad tym pracują i żołnierze, i funkcjonariusze straży granicznej, i policjanci - radzą sobie z tym doskonale.


To pozostając jeszcze przy granicy - mieszkańcy województwa podlaskiego kilkanaście godzin po wprowadzeniu strefy otrzymali na swoje telefony alert RCB o treści: „Uwaga, zakaz przebywania w strefie buforowej przyległej do granicy z Białorusią. Stosuj się do poleceń służb, bądź czujny i informuj o podejrzanych osobach”. Na co mieszkańcy regionu powinni zwracać szczególną uwagę?


Jest to standardowe działanie. Nie każdy słucha Radia Białystok, nie każdy śledzi media, ale z reguły każdy ma telefon komórkowy - dlatego ten alert RCB został zastosowany. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, do turystów, do osób, które przebywają w tej strefie przygranicznej, żeby stosowały się do tych zaleceń. Nie można wchodzić w miejsca, gdzie ta strefa obowiązuje - przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. 

Straż graniczna przygotowała specjalne przepustki, które umożliwiają wejście w tę strefę dla przedstawicieli mediów, zresztą wcześniej w Białymstoku spotkałem się z przedstawicielami mediów. Ustaliliśmy pewnego rodzaju zasady, bo to chodzi przede wszystkim właśnie o bezpieczeństwo osób, które w tej strefie przebywają. Więc tu od razu uspokajam - przedstawiciele mediów mają dostęp tam, mogą patrzeć, jak to wszystko wygląda, mogą rejestrować to, obserwować pracę funkcjonariuszy i żołnierzy.


Tak, ale ja pytam o to, na co powinni zwracać uwagę mieszkańcy. Tam było hasło „bądź czujny, informuj o incydentach”. Bądź czujny, to znaczy co? Na co zwracać uwagę szczególną?


Dwa elementy: raz - bądź czujny, czyli nie wchodzimy w tę strefę, a dwa - będąc w pobliżu strefy zwracamy też uwagę na osoby, które tam mogą przebywać, które mogły gdzieś, w którymś miejscu przedrzeć się przez granicę. W takich wypadkach warto poinformować policję czy straż graniczną.


To w tym kontekście - cały czas trwają prace, właściwie dziś też się chyba toczą, dotyczące uregulowania kwestii użycia broni w sytuacjach ochrony granicy. Między innymi dotyczy to żołnierzy i w ogóle wszystkich funkcjonariuszy operujących przy granicy. Czy pana zdaniem potrzeba takich regulacji?


Żołnierze czy funkcjonariusze policji, straży granicznej muszą czuć się pewnie, bezpiecznie, muszą mieć wsparcie państwa, muszą wiedzieć, kiedy i jak można stosować czy środki przymusu ostatecznego, czy też broń palną. Tu warto podkreślić, że te środki są oczywiście stosowane adekwatnie do zagrożenia - żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy.


To jeszcze pozostając przy granicy wróćmy do sprawy tragicznej, do śmierci polskiego żołnierza, który zmarł po tym, jak został ugodzony nożem przez jednego z migrantów. Prezydent Andrzej Duda m.in. w Białymstoku zapowiadał, że polskie służby nie spoczną, dopóki nie odnajdą zabójcy i nie doprowadzą go przed polski wymiar sprawiedliwości. Wydaje się, że to zadanie niezwykle trudne, ale chyba nie niemożliwe.


Jest to zadanie trudne. Polskie służby pracują nad tym, o szczegółach ich działań prowadzonych ze względu na to, że białoruskie służby chciałyby dokładnie wiedzieć, którymi szlakami podążamy i jakie wątki badamy, to o szczegółach dlatego mówić nie mogę. Wielka tragedia dla żołnierza, dla jego rodziny... Wielkie wsparcie państwa w tym momencie.


Sytuacja jest chyba o tyle trudniejsza, że po raz pierwszy od kilku lat nie macie państwo żadnej współpracy z białoruskimi służbami. I to jest trudniejsze zadanie, prawda?


W realnym świecie w takich wypadkach to służby z drugiej strony granicy bezwzględnie współpracują ze służbami polskimi i do takich przypadków w ogóle nie powinno dochodzić, a jeżeli już dochodzi, to białoruskie służby, gdyby to było państwo demokratyczne, współpracujące bez problemu by taką osobę wyłapały i przekazały naszej stronie. Nasze służby - podkreślam - pracują nad tym, żeby ta osoba została zatrzymana i odpowiedziała za to.


Kolejne pytanie dotyczy prowadzonej od kilku dni przez polityków Prawa i Sprawiedliwości kampanii polegającej m.in. na publikacji zdjęć obcokrajowców w polskich miastach. Wiele tych zdjęć po weryfikacji okazuje się, że przedstawia osoby całkowicie legalnie przebywające w Polsce, albo te, które przekroczyły granicę i oczekują na transport do ośrodków dla cudzoziemców. 

Panie rzeczniku, do czego mogą prowadzić tego typu kampanie? Czy może się tak stać, że tego typu akcje doprowadzą do zagrożenia poczucia bezpieczeństwa osób, obcokrajowców, którzy legalnie w Polsce przebywają?


Takie robienie zdjęć, mówiąc wprost, jest wstrętne i podłe, niedopuszczalne. Przecież to są przypadkowi ludzie, gdzieś robione zdjęcia na przystankach, na przejściach przez jezdnię, przyjeżdżają do naszego kraju turyści. I teraz wyobraźcie sobie państwo: przyjeżdża czy przylatuje samolot z turystami, wsiadają do autokaru. Jadą, zwiedzają starówkę czy Pałac Branickich w Białymstoku i w tym momencie ktoś na nich szczuje czy robi zdjęcia. Jest to po prostu niedopuszczalne. To jest budowanie jakiejś takiej agresji. Tego na pewno nie powinno być.


I na zakończenie chciałbym, by odniósł się pan do incydentu, który rozgrzał polską opinię publiczną dotyczącego polsko-niemieckiej granicy tym razem, a chodzi o sprawę podrzucenia rodziny migrantów do Polski przez niemiecką policję. Wiemy już, że strona niemiecka przeprosiła, wiemy, że zapewniła, że taka sytuacja się więcej nie powtórzy, ale panie rzeczniku – co się tak naprawdę stało?


Faktem jest, że tak dość beztrosko nasi niemieccy koledzy postąpili, niezgodnie z procedurami. Dobrze się stało, że sami się do tego przyznali i teraz te rozmowy nadal trwają, żeby w przyszłości do takich zdarzeń nie dochodziło. Tak jak słusznie pan zauważył jest to incydent, do którego nie powinno dojść, a jestem przekonany, że teraz zarówno nasi funkcjonariusze, jak i przede wszystkim strona niemiecka zrobi wszystko, żeby w przyszłości do takich sytuacji nie dochodziło.


Domyślam się, że to było zaskoczenie dla wszystkich.


To niesamowita historia, takie mówiąc kolokwialnie „blue taxi” niemieckie przyjeżdża, jak taksówka wjeżdża i wysadza sobie rodzinę tutaj w Polsce i odjeżdża. Dobrze, że nasi koledzy i partnerzy niemieccy zrozumieli, że tak nie należy postępować. Przyjmujemy, że był to pierwszy i ostatni taki incydent.

| red: mag, bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok