Radio Białystok | Gość | Wojciech Strzałkowski [wideo] - przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

19.06.2024, 19:46, akt. 20.06.2024, 08:39

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska
Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Środa (19.06) była dniem pełnym wydarzeń w Jagiellonii Białystok. Po losowaniu w Nyonie żółto-czerwoni poznali potencjalnego rywala w eliminacjach Ligi Mistrzów, zakontraktowali nowych piłkarzy i rozpoczęli przygotowania do walki w ekstraklasie i w europejskich pucharach. 

Z przewodniczącym rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Jerzy Kułakowski.Jerzy Kułakowski: Dzień dobry, naszym gościem jest przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski, szczęśliwy po wczorajszym losowaniu.


Wojciech Strzałkowski: Witam, dzień dobry. Tak, jak najbardziej. Zarówno ja, jak i kibice widzieliśmy wybuch euforii po tym, jak się okazało, że będziemy grali albo z drużyną litewską, albo z fińską. Także moim zdaniem to jest najlepsza opcja z wszystkich możliwych, jakie mogliśmy wylosować.


W grze był m.in. Karabach Agdam, który raz, że daleko, bo gra w Baku, ale też jest zmorą polskich drużyn, więc tak jak słyszałem w kuluarach przed losowaniem - "wszyscy, tylko nie Karabach".


To prawda, tak. To jest mocna drużyna, trudno byłoby pewnie ją przejść, a dodatkowy problem byłby taki, że mało kibiców mogłoby tam dojechać, bo odległość duża, połączenia lotnicze skomplikowane, bo kiedyś nawet chciałem się wybrać na Formułę 1 z rodziną. Także dobrze, że nie wylosowaliśmy takiego dalekiego dystansu, takiej drużyny.

A tutaj jak najbardziej - okaże się jeszcze, kto będzie lepszy w spotkaniu HJK Helsinki z FK Panevezys, po polsku mówi się Poniewież. Teoretycznie Helsinki mają większe szanse - dla nas pewnie byłoby lepiej, gdyby jednak wygrali Litwini, z dwóch powodów. Po pierwsze - blisko, kibice mogliby dojechać...


350 kilometrów bodajże.


A po drugie - większa szansa na przejście. Ale tutaj trzeba liczyć na swoje siły, niezależnie, z kim się gra. Także drużynę trzeba wzmocnić i grać po prostu, wierzyć we własne siły, możliwości, no i wygrywać mecze.


Prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz wygłosił ciekawą opinię już po losowaniu. Mówił: "my się bardzo cieszyliśmy, ale zakładam, że dokładnie taka sama radość była i w Poniewieżu, i tym bardziej w Helsinkach". Jagiellonia w końcu była tutaj drużyną najniżej klasyfikowaną, jeśli chodzi o ranking.


Dobrze, że oni się cieszą. Teoretycznie myślą, że trafili na słabą drużynę, a my przecież dobrze wiemy, że w tym sezonie w polskiej ekstraklasie Jagiellonia była najlepszą drużyną. Także w ten sposób może zostaną uśpione czujności tych obu drużyn, bo przecież jeszcze nie wiemy, która z nich wygra.


Czy to będzie Poniewież, czy to będą Helsinki - tak czy inaczej logistycznie jest to dużo, dużo prostsze niż wyjazd chociażby do Azerbejdżanu. Wiadomo, na Litwę można dojechać autokarem, pewnie gdyby to był HJK Helsinki, to Jagiellonia poleciałaby samolotem, natomiast tam też można dojechać, o czym pan doskonale wie, bo podróżował pan też tą trasą.


Tak, przed kilkoma laty był zlot harleyowy za Helsinkami. Podróżowałem motocyklem, więc ta trasa jest dość sympatyczna, malownicza, przez Litwę, Łotwę, Estonię. Później jest prom z Tallina do Helsinek - też przepiękne widoki, Zatoka Fińska, także turystycznie dla kibiców to też jest bardzo atrakcyjna podróż i przede wszystkim dlatego, że można tam dojechać samochodem. Do Helsinek jest 900 km, czyli gdzieś w około 13-14 godzin można samochodem dojechać, zmówić się po kilka osób czy wziąć busa.

A jeśli będzie to Litwa to jeszcze bliżej, to nawet tutaj drużyna nie musiałaby lecieć samolotem, bo lepiej już pojechać tutaj przez przejście graniczne w Ogrodnikach autokarem - i blisko, i kibice mogą dojechać.

Dlaczego o tych kibicach ciągle tak mówię? Bo przecież na widowisko sportowe składają się dwa elementy ważne: po pierwsze, widowisko na boisku, czyli poziom sportowy, w jaki sposób gra drużyna, a drugi, bardzo ważny element to jest oprawa kibicowska na trybunach i ten doping kibiców, który uskrzydla naszych zawodników. A te oba kierunki, zarówno Litwa, jak i Finlandia, Helsinki uważam, że spośród wszystkich możliwych to najszczęśliwszy wybór. Także losowanie jak najbardziej korzystne...


A jeszcze tym lepsze, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe, a rewanż u siebie.


Słuszna uwaga. Też wspomniałem trenerowi o tym, jak to oceniam. Trener mówi, że bardzo ważne jest to, żeby decydujący mecz, czyli ten mecz rewanżowy gramy u siebie. Kibice będą znowu pomagali naszym zawodnikom, będą uskrzydlali, będą dopingowali, kibicowali, żeby po prostu dać z siebie wszystkie możliwości i ten mecz rewanżowy zawsze jest decydujący. Bo będzie wiadomo, jaki jest wynik pierwszego meczu i będzie wiadomo, o co walczymy. Więc to jest też bardzo szczęśliwa okoliczność.


Pomiędzy 19 lipca, czyli startem rundy jesiennej w piłkarskiej ekstraklasie a końcem sierpnia - a kto wie, czy nie dłużej - Jagiellonia będzie musiała praktycznie grać co trzy dni. Kadra musi być po pierwsze szeroka, po drugie wyrównana. Tu trzeba grać na dwa fronty, a w pewnym momencie też na trzy, bo jeszcze jest Puchar Polski.


No tak, Puchar Polski, trzeba o tym pamiętać. Liga - ekstraklasa i puchary europejskie. Mówię puchary w liczbie mnogiej, ale chcielibyśmy, żeby była to Liga Mistrzów. Ale jeśli nawet nie będzie to Liga Mistrzów, będzie to Liga Europy lub Liga Konferencji Europy, to będzie bardzo ciekawie.


To wtedy możemy grać aż do zimy często.


Dla drużyny będzie to niezwykle trudne, niezwykle męczące. Dlatego też dyrektor Masłowski i prezes Pertkiewicz dbają o to, żeby powiększać, poszerzać tę drużynę. Wczoraj dotarli napastnik i bramkarz, mamy też skrzydłowego. Dyrektor Masłowski rozmawia z tymi zawodnikami i szukamy pomocnika - takiego bardziej "ósemkę", pomocnika ofensywnego.

Tak teoretycznie to trzeba mieć dwa składy pełne po to, żeby móc się po prostu zmieniać pomiędzy ekstraklasą a europejskimi pucharami czy Pucharem Polski. Dlatego też myślimy o zmianie autokaru, żeby autokar był wygodny, żeby zawodnicy mogli po prostu rozprostować nogi, bo w takim tradycyjnym autokarze przecież wiadomo, że jest mało miejsca. Mecz jest zazwyczaj bardzo męczący, a później ta podróż jeszcze dodatkowo jeszcze potęguje to uczucie zmęczenia.

Także też rozglądamy się za wygodnym autokarem, bo to będzie bardzo, bardzo trudny okres - co najmniej do końca sierpnia, a mamy nadzieję, że jeśli awansujemy wyżej, to do końca jesieni będzie bardzo trudno.


Michał Probierz, obecny selekcjoner reprezentacji, kiedyś trener Jagiellonii mówił, że te puchary to pocałunek śmierci. Czy wy liczycie się z tym, że może tak się zdarzyć, że będzie to troszeczkę słabszy sezon w ekstraklasie?


Pocałunek śmierci - trener Probierz i wiele innych osób używa tego określenia. Wiąże się to z tym, że polskie drużyny jednak borykają się z niskimi budżetami, jak porówna się budżety polskich drużyn do drużyn z innych części Europy to te budżety są skromne. W poprzednich okresach wiązało się to z tym, że te polskie drużyny, które czy to wygrywały ekstraklasę, czy zajmowały miejsce na podium zazwyczaj pozbywały się zawodników.

Mówię o budżetach, bo borykając się z problemami budżetowymi, drużyny musiały po prostu łatać te dziury finansowe i sprzedawać zawodników. My tego nie chcemy robić - nawet jeśli wpłynęła jakaś atrakcyjna oferta czy to na Wdowika, czy na Marczuka, czy na Skrzypczaka, to nie chcemy przed pierwszym dwumeczem tego robić, broń Boże, po to, żeby ta drużyna, która była w tak zwanym gazie, która była w rozpędzie, zgrana, grała piękną piłkę, wyprowadzała piłkę od własnej bramki, konstruowała ładne akcje ofensywne, żeby nie osłabiać tej drużyny.

I ten pocałunek śmierci wiązał się zazwyczaj z tym, w innych właśnie klubach piłkarskich, że sprzedawano zawodników. To wiadomo, jak potem ta drużyna ma sobie poradzić, jeszcze grając na dwóch albo trzech frontach?

Trudny okres, czy to będzie pocałunek śmierci - ja tak nie uważam. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Życzę drużynie wszystkiego najlepszego.


| red: gl, zmj, bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok