Radio Białystok | Wiadomości | Wojewoda zajmuje się sprawą białostockiej radnej Joanny Misiuk

Wojewoda zajmuje się sprawą białostockiej radnej Joanny Misiuk

autor: Edyta Wołosik

19.01.2023, 14:52, akt. 14:56

Mimo stanowiska białostockiej rady miasta stającego po stronie białostockiej radnej Joanny Misiuk, sprawa nie jest jeszcze zakończona. Dokumenty analizować teraz będą pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To tam wpłynął wniosek o wszczęcie procedury wygaszenia mandatu radnej.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda
Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Zarzut dotyczy prowadzenia działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, bądź zarządzania taką działalnością. Białostoccy radni w przyjętym w środę (18.01) stanowisku uznali, że nie ma podstaw, by prowadzić takie postępowanie.

- Po otrzymaniu na piśmie tego stanowiska i innych dokumentów, zdecyduję co dalej - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


- Jeżeli dojdziemy do przekonania, że jednak jest naruszenie przepisów, to będziemy dokonywać albo wezwania rady miasta do wygaszenia mandatu, a być może później sami będziemy podejmować decyzję, ale mówię o stanie hipotetycznym, bo taka jest procedura, a my jesteśmy dopiero na etapie wyjaśniania sprawy - mówi Bohdan Paszkowski.


Joanna Misiuk to radna Koalicji Obywatelskiej. Zapewnia, że nie ma podstaw, by wygasić jej mandat.


- Gdy uzyskałam mandat radnej, aby nie naruszać ustawowego zakazu, w 2018 r. złożyłam rezygnację ze stanowiska dyrektora placówki, która realizowała zadanie publiczne z zakresu wychowania przedszkolnego; wniosek o wszczęcie procedury zmierzającej do wygaszenia mojego mandatu nie ma potwierdzenia w stanie faktycznym i obowiązujących przepisach prawnych - uważa Joanna Misiuk.


Sprawa ma związek z udziałem niepublicznych placówek w samorządowym programie "Przedszkole za złotówkę". Z wyjaśnień radnej wynika, że nigdy nie była właścicielką placówki, która z tego wsparcia korzystała. Pełniła natomiast funkcję dyrektorki w jednym z przedszkoli, ale zrezygnowała z niej, gdy została radną.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni nie widzą podstaw, by radna Joanna Misiuk straciła mandat - taki wniosek wpłynął do wojewody podlaskiego

18.01.2023, 17:19

Czy jedna z białostockich radnych przestanie nią być? Wniosek o wszczęcie procedury wygaszenia mandatu wpłynął do wojewody podlaskiego. Ten o wyjaśnienie poprosił samą zainteresowaną, czyli Joannę Misiuk, a radę miasta o zajęcie stanowiska.


Białostoccy radni reprezentujący środowisko prawosławnych dołączyli do komitetu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego

10.06.2022, 15:33

Grupa radnych reprezentująca środowisko prawosławnych dołączyła do komitetu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. To wewnętrzne zmiany w liczącym 14 osób klubie Koalicji Obywatelskiej - największym klubie w 28-osobowej radzie miasta.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok