Radio Białystok | Wiadomości | Nie ma podstaw do wygaszenia mandatu białostockiej radnej Joannie Misiuk - uznali prawnicy wojewody

Nie ma podstaw do wygaszenia mandatu białostockiej radnej Joannie Misiuk - uznali prawnicy wojewody

autor: Edyta Wołosik

7.02.2023, 12:04, akt. 13:09

Joanna Misiuk nadal będzie radną Białegostoku. Prawnicy wojewody podlaskiego uznali, że nie ma przesłanek do wygaszenia jej mandatu. Analizowali to, bo wpłynęło do nich pismo w tej sprawie.

Joanna Misiuk, fot. Joanna Szubzda
Joanna Misiuk, fot. Joanna Szubzda

Osoba, która napisała pismo, wskazywała na naruszenie przez radną ustawy o samorządzie gminnym. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wszczął procedurę i wystąpił o opinię do białostockiej rady miasta. Ta w styczniu stwierdziła, że nie ma podstaw, by prowadzić postępowanie zmierzające do wygaszenia mandatu. I taką też odpowiedź wysłano do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

To, jak też wyjaśnienia Joanny Misiuk, przeanalizowali prawnicy wojewody podlaskiego i uznali, że nie zachodzą przesłanki do wygaszenia mandatu radnej. W uzasadnieniu wskazano m.in., że: "obejmując mandat, w ustawowym terminie, czyli w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania, przestała zarządzać działalnością gospodarczą, jaka była prowadzona z wykorzystaniem mienia komunalnego Białegostoku".

Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, Joanna Misiuk tłumaczyła, że gdy została radną w 2018 roku, zrezygnowała ze stanowiska dyrektora placówki, która realizowała zadanie publiczne z zakresu wychowania przedszkolnego, aby nie naruszać ustawowego zakazu.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wojewoda zajmuje się sprawą białostockiej radnej Joanny Misiuk

19.01.2023, 14:52

Mimo stanowiska białostockiej rady miasta stającego po stronie białostockiej radnej Joanny Misiuk, sprawa nie jest jeszcze zakończona. Dokumenty analizować teraz będą pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To tam wpłynął wniosek o wszczęcie procedury wygaszenia mandatu radnej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok