Radio Białystok | Wiadomości | Handlarze z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku obawiają się o swoją przyszłość

Handlarze z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku obawiają się o swoją przyszłość

autor: Edyta Wołosik

13.02.2023, 15:45, akt. 15:51

Nie będzie dodatkowych form wsparcia oprócz tych już obowiązujących. Taka jest odpowiedź urzędników na postulaty i oczekiwania kupców z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku. Obawiają się oni o swoją przyszłość w związku z zamknięciem w miniony piątek (10.02) przejścia drogowego w Bobrownikach, czyli ostatniego takiego przejścia w naszym regionie. Od 9 listopada 2021 roku nieczynne jest też to w Kuźnicy.

Targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej, fot. Monika Kalicka
Targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Handlarze z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku obawiają się o swoją przyszłość - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kupcy podkreślają, że handlujących i tak jest mało, ale w wielu sytuacjach to właśnie Białorusini robili do tej pory zakupy. Dlatego ich brak - jak podkreślają - będzie odczuwalny. Dlatego oczekują pomocy od miasta. Nie wskazują konkretnie jakiej, ale mówią np. o obniżce czynszu.

W czasie pandemii, gdy bazary były zamknięte przez ponad miesiąc, kupcy byli zwolnieni z opłat stałych i miesięcznej opłaty rezerwacyjnej. Gdy można już było wznowić taką działalność zdecydowano o przyznaniu im na kilka miesięcy 50-procentowej ulgi.

Teraz - jak mówi rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej - w związku z zamkniętymi przejściami drogowymi na granicy polsko - białoruskiej nie jest planowane wprowadzenie takich rozwiązań. Bo - jak dodaje: "od 1 stycznia tego roku każdy może starać się o obniżkę czynszu o 80 procent od kwoty zapisanej w umowie, ale warunkiem jest przeprowadzenie prac remontowych w swoim lokalu czy na swoim straganie, ale nie chodzi tu o jakieś generalne remonty".

Ten program obniżek obowiązywać będzie do końca marca. Do tej pory skorzystało z niego ponad 320 kupców, czyli około 1/3 wszystkich.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Polsko-białoruskie przejście graniczne w Bobrownikach będzie zamknięte

9.02.2023, 10:57

Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach - poinformował w czwartek (9.02) szef MSWiA Mariusz Kamiński. Ruch ma zostać zawieszony od godz. 12:00 w piątek (10.02).


Kupcy nie zgadzają się na podwyżki opłat na łomżyńskim targowisku - teraz nie mogą tam handlować

14.06.2022, 19:20

Targowisko ogrodzone barierkami - taki widok zastali we wtorek (14.06) kupcy, którzy po godz. 4:00 przyjechali na miejskie targowisko w Łomży. To efekt konfliktu między sprzedającymi, a miejską spółką zarządzającą placem.


Białostockie bazary - felieton Marka Gąsiorowskiego

5.02.2018, 08:00

Bema, Jurowiecka, Zwycięstwa przy Madro, Kawaleryjska - co łączy te miejsca w Białymstoku?

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok