Radio Białystok | Wiadomości | Grupa migrantów próbowała nielegalnie dostać się do Polski w miejscu, gdzie nie ma stalowej zapory [wideo]

Grupa migrantów próbowała nielegalnie dostać się do Polski w miejscu, gdzie nie ma stalowej zapory [wideo]

autor: Wojciech Szubzda

17.03.2023, 12:06, akt. 12:17

To kolejna taka sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Służby białoruskie podwiozły grupę migrantów w okolice Kuźnicy. 21 obywateli Egiptu nielegalnie dostało się do Polski przez tory kolejowe, gdzie nie ma zapory stalowej.

zrzut ekranu z filmu z Twittera Straży Granicznej
zrzut ekranu z filmu z Twittera Straży Granicznej

Całą sytuację na monitoringu obserwowała Straż Graniczna i szybko zareagowała - mówi kapitan Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


- Służby białoruskie celowo podwiozły grupę w rejon torowiska, gdzie nie ma bariery technicznej. Jest tam za to bariera elektroniczna. Wszystko monitorowaliśmy z kamer, widzieliśmy jak grupa migrantów została podwieziona przez służby białoruskie. Natychmiast w to miejsce zostały wysłane patrole Straży Granicznej i wszystkie osoby zostały ujęte - mówi kapitan Krystyna Jakimik-Jarosz.


Kapitan Krystyna Jakimik-Jarosz dodaje, że stalowa bariera i bariera elektroniczna, czyli system kamer i czujników ruchu pozwalają lepiej monitorować granicę polsko-białoruską.

Zapora elektroniczna na polsko-białoruskiej granicy będzie docelowo miała nieco ponad 200 km długości. Trwają ostatnie prace przy montażu systemu w okolicach Narewki i Białowieży.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


92 osoby próbowały dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

17.03.2023, 09:18

92 cudzoziemców próbowało w czwartek (16.03) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Krynek14 obywateli Syrii pokonało pontonem graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.


Białostocka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia dotyczący organizowania przemytu migrantów

16.03.2023, 07:06

Mężczyzna, który miał organizować transport cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę - odpowie przed białostockim sądem. Prokuratura wysłała w tej sprawie akt oskarżenia.


Straż Graniczna zatrzymała 10 osób zamieszanych w organizację nielegalnej migracji [wideo]

15.03.2023, 08:40

Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym przewozem migrantów. Zatrzymani mieli werbować tzw. kurierów i odpowiadać za pomoc w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok