Radio Białystok | Wiadomości | 92 osoby próbowały dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

92 osoby próbowały dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

17.03.2023, 09:18, akt. 09:22

92 cudzoziemców próbowało w czwartek (16.03) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Krynek14 obywateli Syrii pokonało pontonem graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Cudzoziemcy to obywatele Syrii, Egiptu, Etiopii i Erytrei. Najwięcej osób próbowało minionej doby nielegalnie przejść granicę w okolicach Narewki, gdzie zatrzymano 23 osoby. W okolicy Bobrownik zatrzymano także jednego kuriera - podała SG w piątek (17.03) rano na Twitterze.

Od początku marca SG odnotowała ponad tysiąc prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku roku było to około 4 tys. prób.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Adam Bartnicki [wideo]

17.03.2023, 07:48

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.


Minister Kamiński: ABW zatrzymała dziewięć osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami

16.03.2023, 11:43

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dziewięć osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Sześć trafiło już do aresztu. Podejrzani w Polsce przygotowywali akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu - przekazał minister Mariusz Kamiński.


RMF FM informuje o rozbiciu siatki rosyjskich szpiegów - w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów

15.03.2023, 17:01

Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji - poinformowało RMF FM. Portal podał, że grupa miała prowadzić przygotowania do działań dywersyjnych, m.in. monitorować linie kolejowych. Oświadczenie w tej sprawie będzie wydane w czwartek (16.03) - poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok