Radio Białystok | Wiadomości | RMF FM informuje o rozbiciu siatki rosyjskich szpiegów - w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów

RMF FM informuje o rozbiciu siatki rosyjskich szpiegów - w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów

15.03.2023, 17:01, akt. 17:04

Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji - poinformowało RMF FM. Portal podał, że grupa miała prowadzić przygotowania do działań dywersyjnych, m.in. monitorować linie kolejowych. Oświadczenie w tej sprawie będzie wydane w czwartek (16.03) - poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

źródło: gov.pl
źródło: gov.pl

Według RMF FM funkcjonariusze ABW zatrzymali w tej sprawie sześć osób. "W związku z działaniami siatki na trasach kolejowych oraz w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa" - podał portal.

Zatrzymani to według portalu cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy. Mieli pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. "Agenci ABW zatrzymali ich w związku z odkryciem na ważnych trasach i węzłach kolejowych ukrytych kamer, które rejestrowały ruch na torach i transmitowały obraz do sieci" - podano.

RMF FM podało, że chodzi głównie o odcinki tras kolejowych w województwie podkarpackim m.in. w okolicach lotniska w Jasionce, które jest głównym punktem przerzutowym zachodniej broni i amunicji dla Ukrainy.

"W związku z tą akcją w stan podwyższonej gotowości postawiono funkcjonariuszy służb i policji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, szczególną uwagę mundurowi poświęcają zabezpieczaniu ważnych strategicznie tras kolejowych w Polsce, a także wzmocniono ochronę kluczowych obiektów infrastruktury krytycznej" - napisano.Jak poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, oświadczenie w sprawie tych doniesień zostanie przedstawione w czwartek.

"W dniu jutrzejszym minister koordynator oraz Szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów, w którym odniesie się do doniesień RMF24.pl. Konferencja o godzinie 11 w MSWiA" - napisał na Twitterze. 

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


ABW zatrzymała Polaka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Białorusi

13.10.2021, 10:22

ABW zatrzymała obywatela Polski podejrzanego o szpiegostwo na rzecz białoruskiego wywiadu - poinformował w środę (13.10) rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zatrzymany mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.


Białostocka delegatura ABW stawia kolejne zarzuty w śledztwie dot. obrotu dziełami sztuki

15.12.2020, 10:09

Prokuratura przedstawiła zarzut oszustwa podejrzanemu w sprawie prowadzonej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dotyczącej obrotu dziełami sztuki - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że mężczyzna miał doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartym nie mniej niż 300 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok