Radio Białystok | Wiadomości | Politycy PO krytykują program "Mieszkanie+"

Politycy PO krytykują program "Mieszkanie+"

autor: Adam Dąbrowski

22.03.2023, 19:50, akt. 20:36

O fiasku programu "Mieszkanie+" i własnych pomysłach na rozwiązanie problemu mieszkań dla młodych ludzi mówili politycy PO podczas środowej (22.03) konferencji prasowej w Łomży.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Politycy PO krytykują program "Mieszkanie+" - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Konferencję zorganizowano w sąsiedztwie terenów tzw. rezerwy kolejowej - jednej z trzech lokalizacji wskazanych do realizacji programu "Mieszkanie+" w Łomży.

Radny miejski Piotr Serdyński przypomniał, że w 2017 r. władze Łomży, jako jednego z pierwszych samorządów w Polsce, podpisały list intencyjny w sprawie przystąpienia do tego programu. W mieście w trzech lokalizacjach miały powstać bloki z mieszkaniami dla ponad stu rodzin.


- Do tego programu zapisało się ponad 300 rodzin i ludzie ci zostali oszukani, bo żadnych mieszkań nie ma - stwierdził Piotr Serdyński.


Z kolei poseł Krzysztof Truskolaski poinformował, ze jego ugrupowanie złożyło własny projekt ustawy, która umożliwi zdobycie młodym ludziom wymarzonego pierwszego mieszkania.


- To kredyty 0 proc. poręczane przez rząd i Bank Gospodarstwa Krajowego. Także do nich należałaby spłata odsetek i marży, właściciel takiego mieszkania spłacałby de facto tylko rzeczywisty koszt swojego lokalu - powiedział Krzysztof Truskolaski.


Z kolei radny wojewódzki Jacek Piorunek nawiązując do miejsca, w którym odbywało się spotkanie, czyli sąsiedztwa byłego dworca kolejowego, poinformował, że władze samorządowe województwa podlaskiego mają podjąć decyzję m.in. o przyznaniu pieniędzy na remont linii kolejowej na trasie Łomża-Śniadowo-Łapy.

Jeżeli część własna samorządu, czyli 64 mln zł zostanie przekazana na ten cel, to kosztem około 370 mln zł zostaną zmodernizowane tory, którymi z Łomży można będzie dojechać do stolicy województwa pociągiem i podróż taka będzie trwała 75 minut.

| red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lewica chce wybudować 300 tys. mieszkań do taniego najmu

21.03.2023, 13:54

"Mieszkanie prawem, nie towarem" - taką kampanię rozpoczyna Lewica. Jej działacze mówili we wtorek (21.03) w Białymstoku o swojej propozycji dotyczącej mieszkalnictwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok