Radio Białystok | Wiadomości | 4 lata ma spędzić w więzieniu były policjant z Sokółki - pijany spowodował śmiertelny wypadek i uciekł

4 lata ma spędzić w więzieniu były policjant z Sokółki - pijany spowodował śmiertelny wypadek i uciekł

autor: Marta Nazarko

28.03.2023, 08:40, akt. 17:15

Cztery lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze - taki prawomocny wyrok zapadł we wtorek (30.03) przed Sądem Okręgowym w Białymstoku, w procesie byłego policjanta z Sokółki.

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda


0:00
0:00
4 lata ma spędzić w więzieniu były policjant z Sokółki - pijany spowodował śmiertelny wypadek i uciekł - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nie tylko nie pomógł rannemu, ale też próbował zrzucić odpowiedzialność na niewinną osobę - tak zachowanie byłego już policjanta z Sokółki ocenił białostocki sąd. 

Chodzi o śmiertelny wypadek, do którego doszło 8 lat temu. Głównym dowodem w sprawie okazały się sms-y, jakie oskarżony wysyłał do żony po zdarzeniu, w których instruował ją, jak ma wziąć winę na siebie, po czym je skasować. Wiadomości udało się odzyskać.

Sąd uznał, że nie ma wątpliwości co do tego, że to oskarżony 8 lat temu jadąc po pijanemu śmiertelnie potrącił 84-letniego mężczyznę i uciekł. Później twierdził, że za kierownicą siedziała jego żona. 

Sąd w to nie uwierzył i utrzymał karę czterech lat więzienia. Odebrał też oskarżonemu prawo jazdy na zawsze i kazał zapłacić 5 tys. złotych na cel społeczny.

Wyrok jest prawomocny.

| red: zmj, mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Proces odwoławczy byłego policjanta oskarżonego o śmiertelny wypadek

16.03.2023, 18:58

Przed białostockim sądem okręgowym zakończył się w czwartek (16.03) proces byłego policjanta z Sokółki oskarżonego o śmiertelny wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia pomocy pieszemu.


Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku 25 lat więzienia za brutalne zabójstwo w Dziadkowicach

7.03.2023, 12:51

Sąd Najwyższy oddalił we wtorek (07.03) kasację obrońcy od prawomocnego wyroku wobec 44-letniego mężczyzny, skazanego na 25 lat więzienia za brutalne zabójstwo znajomego w Dziadkowicach.


Suwałki: Prokuratura chce dożywocia dla matki za zabójstwo 9-miesięcznej Blanki

1.03.2023, 16:01

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zakończył się proces 40-letniej Anny W. oskarżonej o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 9-miesięcznej córki. Prokuratura domaga się dla kobiety kary dożywotniego więzienia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok