Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia wygrywa z Widzewem po golach z karnego i rzutu wolnego [zdjęcia]

Jagiellonia wygrywa z Widzewem po golach z karnego i rzutu wolnego [zdjęcia]

4.08.2023, 19:58, akt. 5.08.2023, 01:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli cenne trzy punkty w piłkarskiej ekstraklasie. W piątkowym (4.08) meczu wygrali 2:1 z Widzewem Łódź, chociaż do przerwy przegrywali 0:1. Gole dla Jagiellonii - z karnego - strzelił Afimico Pululu, a na 2:1 - z rzutu wolnego - trafił Bartłomiej Wdowik.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź, 4.08.2023, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia wygrywa po golach w końcówce

Dwa gole w ostatnim kwadransie meczu dały Jagiellonii zwycięstwo nad Widzewem, w meczu inaugurującym trzecią kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Decydującą bramkę "stadiony świata" zdobył dla białostoczan w 86. minucie z rzutu wolnego Bartłomiej Wdowik.

Do przerwy Jaga przegrywała 0:1

Po pierwszych minutach gry, gdy przewagę miała Jagiellonia, coraz bardziej do głosu dochodził Widzew, którego akcje były groźne zwłaszcza lewą stroną boiska.

W 15. minucie Bartłomiej Pawłowski ograł na tym skrzydle Pawła Olszewskiego i zagrał mocną, płaską piłkę w pole karne, ale to podanie zdołał wybić na rzut rożny Adrian Dieguez. W 34. minucie strzelał z dystansu Jordi Sanchez, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez białostockich obrońców.

Goście objęli prowadzenie po golu w 36. minucie. Akcja bramkowa dla Widzewa zaczęła się od niepotrzebnego faulu Jarosława Kubickiego tuż przy narożniku "szesnastki" białostoczan. Do piłki podszedł Pawłowski, jego dośrodkowanie wybijali obrońcy, którzy zablokowali jeszcze uderzenie z linii pola karnego, piłka znowu trafiła do Pawłowskiego, ten wycofał ją za linię "szesnastki", a Ernest Terpiłowski precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki zdobył gola.

Kilka minut później Jagiellonia powinna wyrównać. Jej czołowy strzelec w ubiegłym sezonie Jesus Imaz był sam w środku pola karnego, uderzał z powietrza, ale piłka poszybowała nad bramką. W odpowiedzi goście mogli podwyższyć wynik, ale Alomerovic w świetnym stylu obronił strzał Terpiłowskiego i dobitkę Sancheza. Tuż przed przerwą szansę po drugiej stronie boiska miał Wojciech Łaski, ale uderzona lewą nogą piłka przeszła obok słupka bramki Widzewa.

Druga połowa i dwa gole Jagi

Druga połowa to duża przewaga Jagiellonii. Sam Imaz, który na razie nie może odnaleźć skuteczności z ubiegłego sezonu, powinien strzelić dwie bramki, ale w doskonałych sytuacjach spudłował z pola karnego Widzewa w 60. i 84. minucie.

Kilka minut później Afimico Pululu trafił do siatki rywali, ale był na spalonym, więc sędzia nie uznał gola. To czego nie udało mu się w tej sytuacji – udało się w 79. minucie. Pululu wykorzystał rzut karny, do którego początkowo podszedł Jesus Imaz, ale oddał piłkę koledze z drużyny. Pululu nie miał problemów z uderzeniem i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali i doprowadził do wyrównania.

Białostoczanie wciąż atakowali. W 86. minucie gospodarze mieli kolejny rzut wolny tuż zza linii pola karnego. Wdowik uderzył lewą nogą idealnie w górny róg bramki Widzewa, nie dając żadnych szans Henrichowi Ravasowi. Goście próbowali wyrównać, ale Jagiellonia skutecznie rozbijała te akcje i wygrała drugi mecz w tym sezonie. Dla Widzewa przegrana w Białymstoku to druga porażka.

Następny mecz Jagiellonia zagra na wyjeździe z Lechem Poznań.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Ernest Terpiłowski (36), 1:1 Afimico Pululu (79-karny), 2:1 Bartłomiej Wdowik (86)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Paweł Olszewski. Widzew Łódź: Ernest Terpiłowski, Jordi Sanchez, Luis da Silva.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 11 547.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Paweł Olszewski (81. Dusan Stojinovic), Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Barłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (72. Jakub Lewicki), Taras Romanczuk (71. Michal Sacek), Nene, Jarosław Kubicki (61. Afimico Pululu), Wojciech Łaski (61. Jose Naranjo) - Jesus Imaz.

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Luis da Silva, Fabio Nunes - Ernest Terpiłowski (68. Paweł Zieliński), Filip Przybułek (68. Antoni Klimek), Marek Hanousek, Fran Alvarez (60. Dominik Kun), Bartłomiej Pawłowski (87. Andrejs Ciganiks) - Jordi Sanchez (60. Imad Rondic).

źródło: PAP | red: wsz, sk, zmj

Piłkarze Jagiellonii Białystok docenieni po bardzo dobrym meczu z Puszczą Niepołomice. Żółto-czerwoni wygrali z rywalami 4:1, a trzech piłkarzy Jagi znalazło się w jedenastce 2. kolejki ekstraklasy.

Siemieniec: Wynik wysoki, ale to nie był dla nas przyjemny mecz

29.07.2023, 21:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 4:1 (1:0) z Puszczą Niepołomice w meczu ekstraklasy. To było pierwsze spotkanie tych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, a drugie w historii.

Jagiellonia strzela cztery gole i wygrywa z Puszczą Niepołomice [zdjęcia, wideo]

30.07.2023, 00:08

Jagiellonia zagra z Górnikiem Zabrze w ostatnią niedzielę sierpnia

26.07.2023, 11:54

Poznaliśmy terminarz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w niej z Górnikiem Zabrze w niedzielę (27.08) o 17:30.

Podróż zabytkowym autobusem śladem Jagiellonii Białystok

23.07.2023, 16:49

To atrakcja dla kibiców żółto-czerwonych, ale także pasjonatów historii. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku w każdą niedzielę wakacji o 14:00 organizuje przejazdy zabytkowymi autobusami śladem Jagiellonii Białystok.

Siemieniec: Jesteśmy wszyscy niezadowoleni, że przegraliśmy 0:3 [wideo]

23.07.2023, 10:32

Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie rozpoczęli nowy sezon w ekstraklasie. W pierwszym meczu przegrali na wyjeździe z mistrzem Polski - Rakowem Częstochowa 0:3 (0:1).