Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie Centrum Informacji Turystycznej zmienia lokalizację

Białostockie Centrum Informacji Turystycznej zmienia lokalizację

autor: Edyta Wołosik

27.09.2023, 14:13, akt. 15:47

Cele pozostają te same: jak najszersze informowanie o atrakcjach i historii Białegostoku, ale zmienia się miejsce. Od najbliższej niedzieli (01.10) Centrum Informacji Turystycznej będzie działać w innym miejscu.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

- Z bramy głównej Pałacu Branickich przenosimy je do lokalu po byłej kwiaciarni Żonkil przy ul. Legionowej 2 - poinformował w środę (27.09) zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki: - w większości miast w Polsce i za granicą takie punkty znajdują się w ścisłym centrum, cieszę się, że w końcu i u nas tak będzie; to najlepsza możliwa lokalizacja, miejsce, gdzie będzie można otrzymać kompleksową informację turystyczną, ale też mapy, przewodniki czy publikacje dotyczące miasta.

Nadal prowadzić go będą pracownicy PTTK.


W punkcie będzie można kupić mapy i publikacje dotyczące miasta, a także inne gadżety, np. pocztówki czy pamiątki turystyczne, ale też dostać różne materiały bezpłatnie; będziemy też diagnozować potrzeby turystów, planować, opracowywać, tłumaczyć i wydawać materiały promocyjne - mówi Katarzyna Pierwienis z regionalnego oddziału PTTK.


Pracownicy punktu będą też prowadzić miejską stronę turystyczną na Facebooku pod nazwą „Odkryj Białystok” oraz współpracować z Urzędem Miejskim w zakresie przygotowywania materiałów prasowych i raportów turystycznych. Miasto Białystok pojawi się także na ogólnopolskich targach turystycznych.

Centrum Informacji Turystycznej działać będzie w nowym miejscu od najbliższej niedzieli. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Punkt ma działać codziennie, łącznie z weekendami, w okresie od października do kwietnia od 10.00 do 16.00, a w sezonie turystycznym (od maja do końca września) od 10.00 do 18.00.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku będzie dalej modernizowane

27.09.2023, 11:07

VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku ostatecznie będzie dalej modernizowane. Urząd miejski dostał na to 3,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pieniądze przyznano także na remont dwóch innych obiektów.


Basen przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku zostanie zmodernizowany

26.09.2023, 11:37

Będzie modernizacja basenu przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku. Władze miasta dostały rządowe dofinansowanie do inwestycji w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. To 2 i pół miliona złotych, czyli połowa. Drugie tyle będzie z budżetu Białegostoku.


300 tysięcy złotych od Urzędu Marszałkowskiego na działalność rad seniorów

2.08.2023, 15:10

To pieniądze na aktywizację najbardziej doświadczonych mieszkańców regionu. 300 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego samorządom na działalność rad seniorów. W sumie dofinansowanie otrzyma 14 gmin przy których działają takie rady.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok