Radio Białystok | Wiadomości | VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku będzie dalej modernizowane

VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku będzie dalej modernizowane

27.09.2023, 11:07, akt. 11:10

VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku ostatecznie będzie dalej modernizowane. Urząd miejski dostał na to 3,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pieniądze przyznano także na remont dwóch innych obiektów.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Jak mówi miejski radny Henryk Dębowski, wystarczyło rozmawiać, zamiast krytykować.


Postanowiłem zalobbować u naszych posłów, ministrów żebyśmy jako miasto Białystok otrzymali takie dodatkowe wsparcie i tak się stało. Ta szkoła niedługo będzie modernizowana. VI LO otrzymało 3,5 mln zł. Jeżeli chodzi o wsparcie białostockich zabytków to przyznano blisko 8 mln zł na modernizację trzech obiektów - dodaje Henryk Dębowski.


Dofinansowanie cieszy dyrektora VI LO Dariusza Naumowicza, ale podkreśla, że na remont całego budynku potrzeba znacznie większych pieniędzy.


3,5 mln zł to jest ta część dofinasowana, drugie 3,5 mln zł - to część z budżetu miasta. W sumie będzie to około 7 mln zł. Przy czym jest to minimalna kwota na wykonanie drugiego etapu naszego remontu. Zapotrzebowanie jest ogromne, ponad 30 mln zł będzie kosztował remont naszego zabytkowego budynku. Potrzeba wymiany wszystkich instalacji, od elektrycznej po wodociągową i wymianę okien, stropów - dodaje Dariusz Naumowicz.


Oprócz budynku VI LO przyznano dofinansowanie na modernizację  obiektu przy ul. Węglowej (3,5 mln zł) i domu z 1906 roku na Bojarach (prawie 1 mln zł).

źródło: PRB | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie - w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków blisko 150 projektów otrzyma dotacje

26.09.2023, 11:59

Kolejne zabytki w województwie podlaskim będą wyremontowane. Poznaliśmy wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W Podlaskiem dotacje dostanie blisko 150 projektów na kwotę 81,5 mln zł.


Synagoga i dawny dom talmudyczny w Sejnach doczekają się remontu

26.09.2023, 09:08

Władze miasta wraz z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, która jest prawnym właścicielem obu obiektów, otrzymały dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.


"Dom Cytrynki" w Bielsku Podlaskim będzie remontowany

27.08.2023, 08:50

Ponad trzy miliony złotych trafiło do Muzeum Podlaskiego na renowację drewnianego budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim. Pieniądze przekazał Rządowy Program Odbudowy Zabytków.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok