Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci z Kolna dostali informację, że na jednej z posesji właścicielka źle traktuje swoje psy

Policjanci z Kolna dostali informację, że na jednej z posesji właścicielka źle traktuje swoje psy

autor: Paweł Wądołowski

1.12.2023, 08:57, akt. 09:27

Tym razem interwencja policjantów w sprawie zwierząt zakończyła się happy endem. Jak informuje st. sierż. Ewa Zabłocka z kolneńskiej policji, mundurowi dostali informację, że na jednej z posesji właścicielka źle traktuje swoje psy.

źródło: kolno.policja.gov.pl
źródło: kolno.policja.gov.pl

Policjanci, zamiast wystawiać mandat, zobowiązali właścicielkę do tego, żeby poprawiła warunki życia swoich czworonogów.


Właścicielka psów w rozmowie z policjantami zaprzeczała, by jej zwierzętom działa się jakakolwiek krzywda. Stwierdziła, że psy mają się dobrze i na noc spuszczane są z łańcuchów. Mundurowi postanowili jednak zobaczyć czworonogi. Okazało się, że 3 psy były zadbane, miały dostęp do wody i były w dobrej kondycji fizycznej, ale nie miały specjalnie przygotowanych bud. W rozmowie z dzielnicowymi właścicielka zobowiązała się do zapewnienia im w jak najszybszym czasie właściwych warunków. Już kilka dni od przeprowadzonej interwencji, pieski otrzymały nowe budy i nowe, jeszcze dłuższe łańcuchy - mówi st. sierż. Ewa Zabłocka.


Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, zwierzę można trzymać na uwięzi, ale nie dłużej niż 12 godzin w ciągu doby i długość uwięzi, nie może być mniejsza niż 3 metry.

Policjanci przypominają, że każdy z nas powinien wiedzieć, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest żyjącą istotą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeżeli widzimy, że zwierzętom dzieje się krzywda, możemy skorzystać z numeru alarmowego 112.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze zbudowali budy dla psów w schroniskach

28.11.2023, 19:42

To wielkie wsparcie dla zwierząt ale też nauka nowych umiejętności dla skazanych. Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze na zajęciach ze stolarstwa przygotowali budy dla psów - mówi major Dariusz Śmiechowski.


"Adoptuj seniora, zanim będzie za późno" - starsze psy ze schroniska czekają na adopcję

18.11.2023, 09:48

W ten sposób wolontariusze zachęcają do przygarnięcia starszych zwierząt. W białostockiej kawiarni Zachodnia organizują akcję "Adoptuj seniora, zanim będzie za późno".


W Białymstoku agresywne psy poturbowały dwóch chłopców

10.08.2023, 17:00

Trzylatek i sześciolatek z poważnie uszkodzonymi twarzami po ataku psów przechodzą kolejne operacje w białostockim szpitalu. Obu chłopców zaatakowały domowe zwierzęta. Sprawę bada policja, która sprawdza, czy dzieci znajdowały się pod właściwą opieką.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok