Radio Białystok | Wiadomości | Większość emerytów i rencistów dostanie świadczenia z ZUS-u jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Większość emerytów i rencistów dostanie świadczenia z ZUS-u jeszcze przed Bożym Narodzeniem

autor: Renata Reda

8.12.2023, 13:21, akt. 14:08

Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Z kolei do końca grudnia pieniądze trafią do osób, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe wypłaca w kilku terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20., i 25 dnia miesiąca. Jeśli termin płatności świadczenia przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, to świadczenie wypłacane jest wcześniej. Dlatego osoby, które powinny otrzymać swoje świadczenie 25 grudnia otrzymają pieniądze jak co roku z wyprzedzeniem. Emerytury i renty doręczane przez listonosza trafią na pocztę 19 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 21 grudnia" - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.


Katarzyna Krupicka dodaje, że niektórzy emeryci i renciści dostaną w tym miesiącu dwa świadczenia - grudniowe i styczniowe. Chodzi o osoby, których termin płatności przypada w Nowy Rok, 1 stycznia. Emerytury i renty za styczeń trafią do nich do 29 grudnia. Dotyczy to zarówno świadczeń, które przynosi listonosz, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe.

Seniorów, którzy wciąż otrzymują swoje świadczenia za pośrednictwem poczty, ZUS zachęca, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując wypłatę emerytury czy renty na rachunek bankowy, nie trzeba czekać, aż listonosz zapuka do drzwi.

W województwie podlaskim coraz więcej osób otrzymuje świadczenia przekazem bankowym. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych w naszym regionie wynosi ponad 80 proc.

| red: mag, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiany w emeryturach pomostowych i nauczycielskich

29.11.2023, 13:55

To ostatni moment na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną 300 plus. Będą zmiany w emeryturach pomostowych od 1 stycznia 2024 r. i nauczycielskich od 1 września 2024 r. – jakie? O tym w programie Masz Prawo.


Niektórzy mieszkańcy województwa podlaskiego pracują na zwolnieniu lekarskim - inni wyjeżdżają na wczasy

10.11.2023, 07:51

Zamiast zostać w domu na zwolnieniu lekarskim, niektórzy pracują, remontują mieszkanie, a nawet wyjeżdżają na wczasy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli przeprowadzonych od stycznia do września. 


Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w Białymstoku „Dni seniora”

7.11.2023, 06:54

Spotkania, stoiska eksperckie i dyżury telefoniczne. To zaplanowano podczas listopadowych „Dni seniora” organizowanych przez białostocki Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok