Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie schronisko dla zwierząt wstrzymuje przed świętami Bożego Narodzenia adopcje szczeniąt

Białostockie schronisko dla zwierząt wstrzymuje przed świętami Bożego Narodzenia adopcje szczeniąt

9.12.2023, 08:26, akt. 08:46

Od poniedziałku białostockie schronisko dla zwierząt wstrzymuje adopcje szczeniąt na okres świąt Bożego Narodzenia. Placówka chce w ten sposób uświadamiać, że żywa istota nie może być prezentem.

Wolontariusze odwiedzają psy w białostockim schronisku, fot. Monika Kalicka
Wolontariusze odwiedzają psy w białostockim schronisku, fot. Monika Kalicka

Akcja od kilku lat odbywa się pod hasłem "Pies to nie prezent", a adopcja szczeniąt jest wstrzymana w białostockim schronisku od 11 grudnia 2023 roku do 9 stycznia 2024 roku.

Jak powiedziała PAP kierownik schroniska Anna Jaroszewicz, akcja jest cykliczna i wpisała się w kalendarz wielu schronisk i organizacji zajmujących się adopcjami psów. Podkreśliła, że białostockie schronisko włącza się, by pokazać i uświadamiać ludzi, że pies to żywa istota i nie ma zgody, by rzeczowo traktować zwierzęta i wręczać je jako prezenty.

Kierownik schroniska oceniła, że akcja przynosi pierwsze efekty. W ubiegłym roku schronisko w okresie przedświątecznym nie odebrało żadnego telefonu w sprawie chęci adopcji szczeniąt. Jak zauważyła, w latach wcześniejszych takie telefony i wizyty w schronisku się zdarzały, a ludzie uważali to za świetny świąteczny pomysł.

O rozsądek w wyborze świątecznych prezentów apelują też wolontariusze białostockiego schroniska.


Mamy grudzień, Mikołajki, Święta, mnóstwo okazji do wręczania prezentów. Pamiętajcie jednak, że zwierzę to nie prezent. Apelujemy do państwa o rozsądek w tej kwestii. Nie adoptujcie, ani nie kupujcie zwierząt jako pomysł na prezent - napisali w mediach społecznościowych wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku "Dolina Dolistówki".


Na okres świąt schronisko wstrzymuje tylko adopcje szczeniąt do szóstego miesiąca życia, po pozostałe psy szukające domów można przyjść. Jaroszewicz zaznacza, że przy pozostałych adopcjach schronisko też zwraca uwagę, by była to przemyślana decyzja.

W białostockim schronisku przebywa ponad 110 psów.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kilka starszych psów znalazło nowe domy w ramach akcji #adoptujseniora

2.12.2023, 15:37

Kilka starszych psów z białostockiego schroniska dla zwierząt znalazło nowe domy w listopadzie, gdy trwała akcja #adoptujseniora nim będzie za późno. Akcja miała zwrócić uwagę na potrzeby starszych psów, a także zachęcić do ich adopcji.


"Parada adopciaków" - właściciele i ich pupile przespacerowali się po białostockich Plantach [zdjęcia]

29.10.2023, 11:39

To akcja promująca adopcję psów. Ci, którzy już się na to zdecydowali przeszli ze swoimi pupilami po parku Planty w Białymstoku w "Paradzie Adopciaków".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok