Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Suwałk przedstawił swoich kandydatów na radnych

Prezydent Suwałk przedstawił swoich kandydatów na radnych

autor: Areta Topornicka

19.02.2024, 14:45, akt. 15:20

"Bądźmy razem, zróbmy jeszcze więcej!" to hasło, z jakim do wyborów samorządowych startuje prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. W poniedziałek (19.02) na konferencji w Parku Naukowo-Technologicznym przedstawił swoich kandydatów do rady miejskiej.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

W ugrupowaniu znalazło się 31 osób. To m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele, pracownicy miejskich organizacji i byli piłkarze. Najmłodszy z nich ma 24 lata, a najstarszy 68. Jak podkreśla prezydent Czesław Renkiewicz, na liście komitetu "Razem dla Suwałk" są osoby, które stawiają przede wszystkim na rozwój miasta.


To jest dobra grupa kandydatów na radnych. Są zapaleni do działania i na pewno trzeba włożyć dużo pracy aby pozyskać głosy wyborców. Mieszkańcy zasługują na dalszy rozwój miasta. Dzisiaj musimy zrobić wszystko, żeby miastu nadać nowy impuls rozwojowy bo w ostatnich latach borykaliśmy się z pandemią a potem przyszła wojna na Ukrainie. To spowodowało pewien zastój. Dlatego też prezentujemy nowe wizje, nowe pomysły i nowe perspektywy na Suwałki - podkreślał Czesław Renkiewicz.


Sporym zaskoczeniem na liście komitetu wyborczego Czesława Renkiewicza jest obecność radnej z klubu Prawa i Sprawiedliwości Marioli Karpińskiej. Jak mówi, jej członkostwo w nim wygaśnie wraz z końcem kadencji, a nowe ugrupowanie to szansa na kolejne możliwości.


Myślę, że moje cechy charakteru mają szansę rozwinąć się właśnie w tej sytuacji. Chciałabym wpłynąć na edukację, na to żeby młodzież mogła zostać tutaj, rozwijać się i wracać do naszego miasta. A dlaczego wybrałam listę prezydenta Czesława Renkiewicza? Bo jest niezmiernie pracowity, kocha suwalczan i Suwałki. I właśnie ta osobowość spowodowała, że też chcę współpracować, działać i rozwijać się na rzecz mieszkańców - mówi Mariola Karpińska.


Przypomnijmy, że oprócz Czesława Renkiewicza swój start w wyborach na prezydenta Suwałk zapowiedzieli Karol Korneluk z komitetu Wspólne Suwałki oraz Jacek Juszkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Karol Korneluk ogłosił start w wyborach na prezydenta Suwałk

16.02.2024, 19:27

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Suwałk. To wiceprzewodniczący rady miejskiej Karol Korneluk, którego start ogłoszono w piątek (16.02) podczas konferencji prasowej w hotelu Loft 1898.


Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk

10.02.2024, 14:45

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk jest 57-letni miejski radny Jacek Juszkiewicz, który w sobotę (10.02) na konferencji prasowej ogłosił swój start w wyborach samorządowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok