Radio Białystok | Wiadomości | Ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaprezentował swój program wyborczy

Ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaprezentował swój program wyborczy

autor: Iza Kosakowska

29.02.2024, 21:13, akt. 1.03.2024, 07:36

„Bądźmy razem – zróbmy jeszcze więcej” - pod takim hasłem o reelekcję ubiega się prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. W Parku Naukowo-Technologicznym, podczas czwartkowej (29.02) konwencji wyborczej komitetu "Razem dla Suwałk” zaprezentował swój program.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz zapewnia, że ma dla mieszkańców niemal 80 konkretnych propozycji.  


- To m.in. działania w stosunku do młodych ludzi, zachęcające ich do powrotów i osiedlania się w Suwałkach. Planujemy sprzedawać im po atrakcyjnych cenach działki. Mamy też zachęty dla przedsiębiorców. Chcemy, żeby młodzi pracownicy otrzymywali jako studenci stypendia i wracali do naszych zakładów pracy. Przygotowaliśmy też pełną ofertę działań poprawiającą naszą infrastrukturę - mówi prezydent Suwałk.

 

Wśród propozycji jest m.in. połączenie ulicy Muzycznej z Kościuszki, tworzenie nowych, zielonych stref wypoczynku i wprowadzenie sportowego bonu dla młodzieży. Czesław Renkiewicz deklaruje także, że miasto stanie się samowystarczalne energetycznie.


To są twarde działania, jak m.in budowa spalarni. Takich zadań inwestycyjnych mamy sporo. Chcemy, żeby nasze miasto było zielone, otwarte, cyfrowe, przyjazne. Te prace zmierzają do tego, żeby bardziej otworzyć się na mieszkańców, wsłuchiwać się w ich głosy, konsultować. Planujemy włączyć ich w współzarządzanie miastem - mówi Czesław Renkiewicz.


Podczas konwencji Czesław Renkiewicz zaprezentował też kandydatów na radnych z Komitetu "Razem dla Suwałk".

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze Suwałk przyjęły stanowisko ws. budowy drogi ekspresowej Białystok - Augustów - Suwałki

1.03.2024, 08:31

Władze Suwałk obawiają się, że obecny rząd może zrezygnować z budowy drogi ekspresowej Białystok-Augustów-Suwałki. Na środowej (28.02) sesji przyjęto specjalne stanowisko w sprawie niezwłocznych działań dotyczących rozpoczęcia tej inwestycji.


Członkowie Rady Dialogu Społecznego rozmawiali o problemach w rozwoju Suwałk

23.02.2024, 18:28

O problemach w rozwoju społeczno-gospodarczym Suwałk rozmawiali w piątek (23.02) członkowie Rady Dialogu Społecznego Województwa Podlaskiego. Podczas konferencji prasowej zapowiedzieli działania na rzecz zmniejszenia progu inwestycyjnego uprawniającego do ulg podatkowych, który obowiązuje w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej.


Przedstawiciele komitetu wyborczego "Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta

23.02.2024, 16:12

Brak konsultacji społecznych oraz marnotrawienie publicznych pieniędzy wytykają prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi przedstawiciele komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki”. Chodzi o przygotowaną przez miejskich urzędników zmianę logo Suwałk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok