Radio Białystok | Wiadomości | Radni Czyżewa chcą, by pełniący obowiązki burmistrza zrezygnował z funkcji lub ze startu w wyborach

Radni Czyżewa chcą, by pełniący obowiązki burmistrza zrezygnował z funkcji lub ze startu w wyborach

autor: Adam Dąbrowski

2.03.2024, 09:21, akt. 11:46

Rada miejska Czyżewa wezwała pełniącego obowiązki burmistrza do ograniczenia aktywności w urzędzie lub zrezygnowania ze startu w kwietniowych wyborach. Radni przyjęli dwa stanowiska w tych sprawach, które przesłali do wiadomości m.in. wojewodzie podlaskiemu, premierowi i parlamentarzystom z naszego województwa.

Fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW
Fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW

Franciszek Kuczewski na stanowisko pełniącego obowiązki burmistrza Czyżewa został powołany przez Premiera od 2 lutego. Zastąpił tym samym Andrzeja Molendę, któremu te obowiązki powierzył poprzedni Prezes Rady Ministrów.

I właśnie z decyzją o tej wymianie na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi nie zgadzają się czyżewscy radni. Zwłaszcza, że Franciszek Kuczewski zarejestrował komitet wyborczy i nie ukrywa, że w kwietniu będzie ubiegał się o fotel burmistrza na następną kadencję.

Radni większością 13 głosów przy dwóch wstrzymujących się wezwali więc go, by zrezygnował z obecnej funkcji lub zaniechał udziału w wyborach.

W drugim swoim stanowisku rada miejska Czyżewa chce zobowiązać pełniącego obowiązki burmistrza do ograniczenia pracy. „Za szczególnie niedopuszczalne i naganne uważamy zwiększanie zatrudnienia i podejmowanie wydatków inwestycyjnych oraz bieżących”- napisano w tym dokumencie.

Sam Franciszek Kuczewski twierdzi, że zatrudnienia w urzędzie nie zwiększył - uzupełnia tylko wakaty na stanowiskach po pracownikach, którzy odchodzą. Np. na emeryturę. Jak poinformował nie podejmuje też żadnych decyzji finansowych poza niezbędnymi, jak wypłata pensji czy ustalone wcześniej raty płatności firmom, które już prowadzą inwestycje w gminie.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy kolejnego kandydata w wyścigu o fotel burmistrza Czyżewa

19.02.2024, 11:30

Sławomir Kuropatwa - nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole ponadpodstawowej w Wysokiem Mazowieckiem to kolejny kandydat na stanowisko burmistrza Czyżewa.


Zmiana na stanowisku p.o. burmistrza Czyżewa

1.02.2024, 15:16

Franciszek Kuczewski od piątku, 2 lutego będzie pełnić obowiązki burmistrza Czyżewa. Na tym stanowisku zastąpi Andrzeja Molendę, który przejął obowiązki burmistrza po tym, jak burmistrz Anna Bogucka zdobyła w październiku mandat senatora.


Anna Bogucka

20.10.2023, 08:32

- Odbieram to też jako ocenę mojej pracy, bo przecież nie wzięłam się znikąd. Jestem 17 lat burmistrzem, więc wiele osób mnie zna i jestem zadowolona, że moją pracę oceniono pozytywnie - mówi Anna Bogucka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok