Radio Białystok | Gość | Anna Bogucka - nowo wybrana senatorka

Anna Bogucka

nowo wybrana senatorka

20.10.2023, 08:32, akt. 09:42

- Odbieram to też jako ocenę mojej pracy, bo przecież nie wzięłam się znikąd. Jestem 17 lat burmistrzem, więc wiele osób mnie zna i jestem zadowolona, że moją pracę oceniono pozytywnie - mówi Anna Bogucka.

Anna Bogucka, fot. Adam Dąbrowski
Anna Bogucka, fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Z Anną Bogucką rozmawia Adam Dąbrowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wśród podlaskich parlamentarzystów, którzy w nadchodzącej kadencji po raz pierwszy zasiądą w parlamencie, jest senatorka Anna Bogucka. Kilkanaście lat temu zastąpiła swego męża Jacka na stanowisku wójta Czyżewa, gdy on obejmował stanowisko starosty wysokomazowieckiego. Teraz, gdy dotychczasowy senator zdobył mandat poselski, będzie jego następczynią w izbie wyższej parlamentu.

Z Anną Bogucką rozmawia Adam Dąbrowski.


Adam Dąbrowski: Najpierw pani dyrektor, potem pani wójt, od kilkunastu lat pani burmistrz, teraz pani senator.


Anna Bogucka: Mam ciekawą drogę zawodową. Tak się złożyło. Ale każdą pracę bardzo lubiłam i w każdej, jak byłam, to uważałam, że to jest ta moja jedyna, najważniejsza, że tu się czuję najlepiej. Później przychodziło nowe wyzwanie i tam się też odnajdowałam i czułam się bardzo dobrze, ponieważ lubię pracę, lubię pracę z ludźmi. Myślę więc, że i ta praca będzie również sprawiała mi satysfakcję.


Czyli w Senacie też się pani odnajdzie?


Mam taką nadzieję. Nie boję się wyzwań, bo przez tyle lat byłam w przestrzeni publicznej, pracowałam na różnych stanowiskach, ale nigdy nie odbierałam tego, że jest wyżej. Po prostu jest to praca, która zobowiązuje, i trzeba wykonywać ją najlepiej, jak się potrafi.


Podejmując decyzję o starcie, miała pani jakiekolwiek obawy? Biorąc pod uwagę to, z jakiego terenu pani kandydowała, to chyba wynik był przesądzony od początku.


Nie oceniałam tego w takich kategoriach. Pojawiła się taka propozycja. Na początku uważałam, że jednak nie powinnam, bo mam jeszcze tutaj dosyć dużo do zrobienia. Bardzo ceniłam sobie pracę w swojej gminie, miałam jeszcze sporo planów z mieszkańcami, ale kiedy po raz kolejny ta propozycja padła od kierownictwa partii, to podjęłam się tego wyzwania.

Podeszłam do tego dosyć poważnie. Starałam się przedstawić swoją kandydaturę. Odbieram, że jest to też ocena mojej pracy, bo przecież nie wzięłam się znikąd. Jestem 17 lat burmistrzem, więc wiele osób mnie zna i jestem zadowolona, że moją pracę oceniono pozytywnie.

W terenach, w których mniej byłam znana, starałam się spotykać, przedstawić, dotrzeć do swoich wyborców na tyle, na ile to było możliwe w tym czasie. Jestem zaszczycona, że otrzymałam taki wynik i że będę senatorem.


Po tych 17 latach nie żal zostawiać tego gabinetu? Nie żal zostawiać urzędu? Nie żal zostawiać Czyżewa?


Na pewno nie żal gabinetu, ale trochę żal pracowników, z którymi przecież tyle czasu razem pracowaliśmy, podejmowaliśmy różne wyzwania, mieszkańców. Wszystkich, z którymi mi było dane współpracować. Ale też nie odchodzę w jakiś niebyt. Będę przecież dostępna, będzie biuro senatorskie, więc już zapraszam do kontaktu. Mieszkam tutaj w tej gminie, więc zakładam, że nadal będziemy się spotykać i nadal będziemy pracować na rzecz tego terenu, ale również oczywiście całego południowego Podlasia.


Końcówka roku to konstruowanie budżetu na przyszły rok. On już w zarysach przynajmniej powstał czy to będzie zadanie nowego człowieka na tym stanowisku?


W zarysach jest, ponieważ jest dużo działań, które są w wieloletniej prognozie finansowej. To zadania, na które jest otrzymane dofinansowanie już wcześniej i to jest taki najważniejszy wskaźnik do budżetu. Częściowo oczywiście będzie to już zadanie dla następcy.


Kto będzie następcą?


Komisarza powołuje premier. Ja oczywiście wskazałam, że dobrze, gdyby był to mój zastępca, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Wiele lat pracuje tutaj też w naszej gminie, zna dobrze zadanie i zakładam, że tak będzie.


Będzie to kontynuacja polityki?


Oczywiście. Będzie to łagodne, swobodne przejście, a właściwie kontynuowanie tych działań, które zostały podjęte, bo jest na bieżąco we wszystkich tematach, które były prowadzone.


Z czego jest pani najbardziej dumna? Z jakiego osiągnięcia w ciągu tych 17 lat?


To trudne pytanie, bo wiadomo, że na przestrzeni tylu lat zrealizowanych zadań było bardzo dużo i cieszyłam się z każdego, bo czy to jest zadanie duże, czy nawet mały plac zabaw, który był przekazany dzieciom i widać było radość, to sprawiało to satysfakcję.

Natomiast jeżeli chodzi o konkretne zadania, to chyba takie, które są najtrudniejsze i dają najwięcej radości i satysfakcji. Myślę więc, że cały teren rekreacyjny, czyli zalew, park, stadion - to jest piękny kompleks, który powstał w centrum Czyżewa. Jest to niewyobrażalna przemiana. Ale wiele innych zadań też. Cieszę się, że mogłam w jakiś sposób poprawić warunki życia mieszkańcom. Czyżew jest naprawdę prężną gminą i myślę, że przyjazną dla swoich mieszkańców.


Tereny inwestycyjne, które dały impuls dla gospodarki?


Jako jedni z pierwszych otrzymaliśmy wtedy dofinansowanie. Otrzymaliśmy medal za dobrze przygotowane tereny. Powstawały nowe zakłady pracy. Teren jest uzbrojony.

Ale to również zagospodarowanie dworca - na tamten czas, kiedy żaden z samorządów takich zadań nie podejmował, my przejęliśmy teren od PKP. Było to bardzo trudne, bo jeżeli ktoś miał do czynienia, to wie, ile jest spółek na kolei. Wzięliśmy to jako zadanie gminne i zagospodarowaliśmy teren. Wyglądało to bardzo ładnie. Także to też było takie dosyć trudne na tamten czas.

Tworzyliśmy muzeum - też takie nieszablonowe zadanie dla samorządu. Z tego także się cieszyłam. Bardzo dbaliśmy o zabytki. Wspieraliśmy remont zabytkowej dzwonnicy w Rosochatem Kościelnem. Teraz udało nam się pozyskać środki na aptekę. Kupiliśmy ten zabytek od osoby prywatnej i będzie on odrestaurowany.

Również takie przyziemne tematy - budowa wielu dróg, remonty szkół. Tu praktycznie nie da się chyba przejechać przez jakieś miejsce, w którym czegoś byśmy nie usprawniali, nie zrealizowali, nie remontowali.

Jestem dumna z tego wszystkiego, co udało nam się zrobić.


Czym chciałaby się pani zająć w Senacie? Jakie tematy głównie panią interesują?


Przyznam, że jako samorządowiec stykałam się z wieloma tematami. W samorządzie jest naprawdę szkoła życia. Chyba każdy, kto wychodzi z samorządu, jest dobrze przygotowany do każdej dziedziny, do każdego zadania, bo przecież tu jest przekrój przez wiele tematów. Przede wszystkim chciałabym, by ten rozwój, który tutaj został zapoczątkowany, szczególnie w tych terenach południowego Podlasia, powiat hajnowski, bielski czy siemiatycki, żeby był utrzymany.

Tematy, które interesują mnie bezpośrednio, to edukacja, bo jestem wieloletnim nauczycielem, dyrektorem szkoły, i samorząd, bo to ostatnie moje działanie. Interesuję się kulturą, infrastrukturą. Jeszcze się nie zastanawiałam, nie wiem, na ile to jest nasz wybór, na ile to będzie jakieś kierowanie do komisji, ale zainteresowania mam dosyć szerokie, doświadczenie również, więc na pewno będę się starała, żeby moja praca była twórcza, merytoryczna i żeby wkład również był widoczny.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.


fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok