Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna pomogła na polsko-białoruskiej granicy dwóm migrantkom w ciąży

Straż Graniczna pomogła na polsko-białoruskiej granicy dwóm migrantkom w ciąży

22.04.2024, 16:51, akt. 16:59

Dwóm kobietom w ciąży, odnalezionym przy polsko-białoruskiej granicy, pomogli funkcjonariusze Straży Granicznej - poinformowała w poniedziałek (22.04) Straż Graniczna. Kobiety trafiły do szpitala.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jak poinformowała w poniedziałek (22.04) rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz, informację o osobach potrzebujących pomocy w okolicach Dubicz Cerkiewnych pogranicznicy otrzymali od organizacji pozarządowych.

Pierwszą z kobiet patrol SG, który udał się we wskazane przez organizacje miejsce, odnalazł w nocy z soboty na niedzielę (20-21.04). Kobieta została przewieziona do szpitala w Hajnówce. "Kobieta nie posiada przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Funkcjonariuszom powiedziała, że pochodzi z Sudanu" - powiedziała.

Drugą z kobiet odnaleziono w poniedziałek (22.04) przed południem. Mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że kobieta podała, że pochodzi z Kongo i jest w siódmym miesiącu ciąży, została przewieziona do szpitala.

Na razie kobiety nie złożyły deklaracji o chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową w Polsce.

W ubiegłym tygodniu SG przy granicy polsko-białoruskiej pomogła Erytrejce z noworodkiem. Kobieta z dzieckiem przebywają w szpitalu. Jak informowała pod koniec minionego tygodnia SG, kobieta złożyła deklarację o chęci ubiegania się o udzielenie ochrony w Polsce dla siebie i dziecka.

Z danych SG wynika, że w ostatnich trzech dobach przez granicę próbowała przedostać się 326 cudzoziemców. Od początku kwietnia na odcinku granicy państwowej ochranianym przez POSG odnotowano ok. 4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kobieta, która urodziła dziecko przy granicy polsko-białoruskiej chce ochrony w Polsce

19.04.2024, 17:25

Erytrejka z noworodkiem, której udzielono pomocy przy granicy polsko-białoruskiej, złożyła deklarację o chęci ubiegania się o udzielenie ochrony w Polsce dla siebie i dziecka - poinformowała w piątek (19.04) Straż Graniczna.


Straż Graniczna: cudzoziemka urodziła dziecko przy polsko-białoruskiej granicy

16.04.2024, 14:53

Obywatelka Etiopii urodziła dziecko przy polsko-białoruskiej granicy. Kobieta najprawdopodobniej wcześniej nielegalnie dostała się do Polski.


Straż Graniczna zatrzymała w weekend dziesięciu kolejnych tzw. kurierów

15.04.2024, 14:46

Straż Graniczna zatrzymała podczas weekendu dziesięciu tzw. kurierów nielegalnych migrantów przy granicy z Białorusią w Podlaskiem. Kierowcy i ich pomocnicy przewozili łącznie ponad dwadzieścia osób pochodzących m.in. z Afganistanu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok