Radio Białystok | Wiadomości | W Łomży rozpoczął się proces sprawcy wypadku w Jakaci Dwornej

W Łomży rozpoczął się proces sprawcy wypadku w Jakaci Dwornej

autor: Paweł Wądołowski

14.06.2024, 14:04, akt. 14:08

W wypadku w Jakaci Dwornej zginęły dwie młode osoby. W piątek (14.06) w Sądzie Rejonowym w Łomży rozpoczął się proces sprawcy tego zdarzenia.

W Łomży rozpoczął się proces sprawcy wypadku w Jakaci Dwornej, fot. Paweł Wądołowski
W Łomży rozpoczął się proces sprawcy wypadku w Jakaci Dwornej, fot. Paweł Wądołowski

Do wypadku doszło 10 miesięcy temu na drodze koło miejscowości Jakać Dworna. 23-letni wtedy kierowca Opla jechał najprawdopodobniej zbyt szybko i uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy. W wyniku wypadku zginął 21-letni kierowca ciągnika i 34-letni pasażer samochodu osobowego. 

Później okazało się, że kierowca Opla miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

Pierwsza rozprawa zakończyła się bardzo szybko. Zaraz po jej rozpoczęciu obrońca oskarżonego Adriana Ch. zgłosił wniosek, żeby mężczyznę poddać badaniom psychiatrycznym. Powiedział, że oskarżony, zaraz po wyjściu ze szpitala zaczął leczenie psychiatryczne. Sędzia Mariusz Dmochowski zarządził przerwę i kilkanaście minut później zgodził się z wnioskiem obrońcy.


 Sąd postanowił dopuścić dowód z opinii dwóch biegłych psychiatrów Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, z możliwością doboru psychologa, na okoliczność czy oskarżony w chwili popełnienia zarzuconego mu czynu, mógł rozpoznać jego znaczenie i pokierować swoim postępowaniem. A także jaki jest aktualny stan jego zdrowia psychicznego, w szczególności czy stan ten pozwala oskarżonemu na udział w postępowaniu i prowadzenie obrony w sposób samodzielny i rozsądny - mówił sędzia.


Oskarżony, Adrian Ch,. przebywa cały czas na wolności. Po wypadku sądy pierwszej i drugiej instancji nie zgodziły się na zastosowanie aresztu tymczasowego. Sędziny prowadzące sprawę uznały, że materiał dowodowy został zebrany, oskarżony przyznał się do winy i nie ma obawy matactwa.

Teraz sędzia odroczył rozprawę bezterminowo do czasu otrzymania opinii biegłych psychiatrów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowca, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował śmiertelny wypadek, nie trafi do aresztu tymczasowego

2.11.2023, 13:35

Mężczyzna, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby, nie trafi do aresztu tymczasowego. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Łomży.


Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze między Śniadowem a Gosterami

2.09.2023, 07:22

Dwie osoby zginęły, jedna została ciężko ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek (2.09) na drodze wojewódzkiej nr 677 między Śniadowem a Gosterami. Na wysokości miejscowości Jakać Dworna samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok