Radio Białystok | Wiadomości | Jest oficjalny komunikat Jagiellonii Białystok ws. terminu meczu o Superpuchar Polski

Jest oficjalny komunikat Jagiellonii Białystok ws. terminu meczu o Superpuchar Polski

21.06.2024, 12:50, akt. 13:17

Jagiellonia Białystok chce przełożenia terminu meczu o Superpuchar Polski. PZPN wyznaczył datę tego spotkania na 7 lipca, jednak białostockiemu klubowi ten dzień nie odpowiada z dwóch powodów.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 3.04.2024, fot. Joanna Szubzda
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 3.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Klub wydał oficjalny komunikat, w którym prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz apeluje o pilne spotkanie z udziałem przedstawicieli Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków i reprezentantów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak informuje Jagiellonia, powody są dwa. Po pierwsze, dzień wcześniej piłkarze rozgrywają mecz sparingowy kończący okres przygotowawczy do nowego sezonu. Po drugie, w dniach 5-7 lipca na stadionie w Białymstoku odbywa się kongres religijny oraz przeprowadzana jest zaplanowana wcześniej renowacja murawy.


Komunikat Jagielloni Białystok ws. terminu meczu o Superpuchar Polski

Dla całej społeczności zgromadzonej wokół Jagiellonii Białystok nadchodzący sezon jest wyjątkowy. Czujemy odpowiedzialność nie tylko za nasz klub, ale również za to, aby godnie nosić miano Mistrza Polski w rozgrywkach międzynarodowych.

Drużyna właśnie rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu, które, co oczywiste, zostały zaplanowane szczegółowo już kilka tygodni temu.

Wielkim zaszczytem jest również dla nas możliwość udziału w meczu o Superpuchar Polski. Zdajemy sobie sprawę, że kalendarz wydarzeń piłkarskich jest wyjątkowo intensywny. Wiemy, że nasi rywale w meczu o Superpuchar również dostąpią zaszczytu reprezentowania Polski w międzynarodowych rozgrywkach. Rozumiemy, że w związku z powyższym wyznaczenie optymalnego terminu dla rozegrania meczu o Superpuchar może być trudnym zadaniem, acz wyznaczony przez PZPN termin 7 lipca jest dniem, w którym Jagiellonia Białystok nie może zagrać, w tym z dwóch kluczowych powodów:

1. Jagiellonia wyjeżdża na obóz przygotowawczy, który kończy 6 lipca meczem sparingowym. Oczywistym jest, że ze względu na specyfikę przygotowań w trakcie całego obozu, rozegranie meczu przez pierwszą drużynę następnego dnia jest niemożliwe.

2. W dniach 5-7 lipca stadion miejski w Białymstoku jest niedostępny, gdyż został wynajęty na kongres religijny oraz przeprowadzana jest zaplanowana wcześniej renowacja murawy.

Z uwagi na wiele czynników zewnętrznych na chwilę obecną nie widać oczywistego rozwiązania dla zaistniałej sytuacji. Proponujemy zatem pilne trójstronne spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków oraz osób z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W imieniu Jagiellonii Białystok SSA,

Wojciech Pertkiewicz

Prezes Zarząduźródło: jagiellonia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Strzałkowski [wideo]

19.06.2024, 19:46

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


FK Panievieżys lub HJK Helsinki będzie przeciwnikiem Jagiellonii w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów [zdjęcia, wideo]

19.06.2024, 12:08

Jagiellonia Białystok miała szczęście w losowaniu europejskich pucharów. W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z drużyną z Litwy lub Finlandii.


Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników

19.06.2024, 11:55

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników. Dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok podpisał 27-letni Maksymilian Stryjek i 23-letni Lamine Diaby Fadiga.


Jagiellonia otrzymała milion złotych z budżetu województwa za zdobycie mistrzostwa Polski

19.06.2024, 11:29

Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, a pierwsze spotkanie piłkarzy i trenerów poprzedziła mała uroczystość. Drużyna dostała symboliczny czek na milion złotych od zarządu Województwa Podlaskiego.


Piłkarze Jagiellonii przez prawie tydzień będą trenować na własnych obiektach - wkrótce wyjadą też na zgrupowanie do Opalenicy

18.06.2024, 18:39

Jagiellonia Białystok w środę (18.06) rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok