Radio Białystok | Wiadomości | Plaża miejska w Łomży czynna tylko przez miesiąc

Plaża miejska w Łomży czynna tylko przez miesiąc

autor: Paweł Wądołowski

22.06.2024, 18:12, akt. 18:38

Plaża miejska w Łomży w tym roku będzie oficjalnie czynna tylko przez miesiąc. I to nie od początku wakacji, a od połowy lipca. Tylko w tym czasie będą na niej pracowali ratownicy. Dlaczego tak się stało?

Plaża nad Narwią w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Plaża nad Narwią w Łomży, fot. Paweł Wądołowski

Rok temu ratownicy na plaży miejskiej pojawili się pierwszego dnia wakacji. Teraz zobaczymy ich tam za dwa tygodnie - informuje szef łomżyńskiego WOPR-u Tomasz Malinowski.


Będziemy na plaży od 13 lipca do 11 sierpnia. 30 dni, czyli będzie to miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli - mówi Tomasz Malinowski z WOPR


Miała być modernizacja bulwarów

Wszystko dlatego, że miejscy urzędnicy nie złożyli do końca roku odpowiednich dokumentów. A nie zrobili tego, bo uważali, że w wakacje i tak nie będzie można się kąpać, bo będą już trwały prace związane z modernizacją bulwarów. Ale przetargu nie udało się rozstrzygnąć w planowanym terminie - nie ma prac na plaży i nie ma też ratowników.

Część mieszkańców ma obawy

Nie spodobało się to niektórym mieszkańcom Łomży. Ci, z którymi rozmawiał dziennikarz Polskiego Radia Białystok, podkreślali, że na plaży miejskiej w wakacje zawsze jest bardzo dużo osób. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest ładna pogoda. Jest też dużo młodzieży, wiele osób wchodzi do wody i byłoby znaczniej bezpieczniej, gdyby plaża od pierwszego do ostatniego dnia wakacji była pod nadzorem ratowników - stwierdzali. 

Ratownicy, kiedy zaczną już pracę, będą na plaży od 11:00 do 19:00. Ale już teraz patrolują rzekę i kąpieliska z wody. Dyżury pełnią codziennie ratownicy na dwóch łódkach.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Cztery jednostki WOPR będą strzec w tym sezonie bezpieczeństwa na podlaskich akwenach

14.05.2024, 20:11

Dbają o bezpieczeństwo bawiących się na plaży, a także pływających kajakami czy jachtami. We wtorek (14.05) w Rajgrodzie ratownicy z podlaskich WOPR-ów podpisali umowy, na podstawie których będą pracowali w tym sezonie.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok