Radio Białystok | Wiadomości | Michał Probierz pozostaje selekcjonerem reprezentacji

Michał Probierz pozostaje selekcjonerem reprezentacji

25.06.2024, 11:50, akt. 11:58

Michał Probierz pozostanie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski po mistrzostwach Europy w Niemczech - poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza podczas spotkania z drużyną w Dortmundzie.

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 24.04.2019, fot. Joanna Szubzda
Cracovia - Jagiellonia Białystok, 24.04.2019, fot. Joanna Szubzda

Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski 20 września 2023 roku. Prezes i zarząd PZPN postawili mu jeden cel – uratować eliminacje mistrzostw Europy i awansować na turniej finałowy do Niemiec. Po marcowych barażach z Estonią i Walią misję udało się zrealizować.


Chciałbym uciąć wszelkie spekulacje i was, jako pierwszych, poinformować, że selekcjoner wraz ze sztabem ma pełne wsparcie prezydium PZPN. Decyzja zapadła już wcześniej, ale dziś postanowiłem ją oficjalnie przekazać. Michał Probierz nadal będzie selekcjonerem reprezentacji – oświadczył Kulesza, cytowany w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Prezes PZPN pojawił się w hotelu reprezentacji Polski zaraz po śniadaniu. Towarzyszyli mu przedstawiciele prezydium federacji, a także sekretarz generalny Łukasz Wachowski. Przed godziną 10 odbyło się spotkanie z całą drużyną.


Jesteśmy z wami na dobre i złe. Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie. Na tych mistrzostwach nie udało się wyjść z grupy, na co wszyscy liczyliśmy, ale wierzymy w to, że wspólnie z selekcjonerem Michałem Probierzem i jego sztabem, możemy jeszcze wiele osiągnąć. Dziś chcemy jak najlepiej zaprezentować się w meczu z Francją. Później czekają nas jesienne mecze Ligi Narodów, a w grudniu losowanie grup eliminacji mistrzostw świata. Pracujemy dalej razem – dodał Kulesza.


Reprezentacja Polski pod wodzą Michała Probierza rozegrała 10 spotkań: pięć z nich wygrała, trzy zremisowała i dwa przegrała, oba podczas Euro 2024 - z Holandią (1:2) i z Austrią (1:3). We wtorek na zakończenie występu w ME biało-czerwoni zagrają z Francją. Początek spotkania w Dortmundzie o godz. 18.


źródło: PAP | red: tk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku wręczył honorowe odznaczenia za zasługi dla miasta [zdjęcia]

23.06.2024, 07:16

Trzynaście osób i jedna organizacja otrzymały Honorowe Wyróżnienia Prezydenta Miasta Białegostoku "Urbi Meritus - Zasłużony Miastu". Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył medale tym, którzy szczególnie przysłużyli się rozwojowi i promocji Białegostoku. Uroczystość odbyła się w sobotę (22.06) na Rynku Kościuszki w ramach Dni Miasta.


Trafiliśmy do silnej grupy, a nasz zespół jest w przebudowie - mówi Probierz po porażce z Austrią

22.06.2024, 15:46

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz dzień po porażce z Austrią 1:3 w Berlinie na Euro 2024 powtórzył, że "nie zamierza zejść z obranej drogi w kadrze". - Mieliśmy bardzo silnych rywali w grupie, a my jesteśmy w przebudowie - dodał.


Michał Probierz: po treningu zdecydujemy, czy Lewandowski zagra

20.06.2024, 17:46

Trener reprezentacji Polski Michał Probierz powiedział, że po czwartkowym treningu (20.06) podejmie decyzję, czy Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz będą mogli zagrać w piątek (21.06) z Austrią w Berlinie na Euro 2024.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok