Radio Białystok | Wiadomości | Federacja Zielonych w Białymstoku ostatecznie rozwiązana. Jej szef jednak nie kończy działalności

Federacja Zielonych w Białymstoku ostatecznie rozwiązana. Jej szef jednak nie kończy działalności

20.04.2012, 12:11, akt. 12:11

Fot. Ryszard Minko
Fot. Ryszard Minko

To już prawomocny wyrok. Sąd Okręgowy w Białymstoku odrzucił apelację Rafała Kosny w sprawie rozwiązania Federacji Zielonych w Białymstoku.

Wniosek złożył prezydent miasta jako osoba nadzorująca takie instytucje. Według Tadeusza Truskolaskiego zachodziło podejrzenie o naruszanie przepisów ustawy o stowarzyszeniach i zachodziły przesłanki, że statut organizacji nie był przestrzegany. A chodziło m.in. o to, że nie działa tam wymagana liczba osób, czyli 15.

Sąd Rejonowy ponad 2 miesiące temu wydał postanowienie o rozwiązaniu Federacji Zielonych, ale Rafał Kosno zapowiadał odwołanie i je złożył. Jednak Sąd Okręgowy odrzucił apelację, co oznacza, że postanowienie o rozwiązaniu stało się prawomocne.

Czy to koniec Federacji Zielonych? Stowarzyszenia tak - jak poinformował Rafał Kosno, ale działalności jeszcze nie, zamierza pracować jednoosobowo, żeby dokończyć trwające sprawy. Poza tym już założył inne organizacje i zapowiada, że będzie działał pod innymi nazwami.

Szef Federacji Zielonych wielokrotnie składał zastrzeżenia do wielu dużych inwestycji realizowanych w Białymstoku i dlatego uważa, że mogło to mieć znaczenie przy postanowieniu sądu o rozwiązaniu stowarzyszenia. (ew/zmj)

Zobacz też:
Początek końca Federacji Zielonych? Sąd wydał nieprawomocne postanowienie o jej rozwiązaniu

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok