Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów: Są pierwsze opinie biegłych w sprawie wypadku na torze kartingowym - część z nich korzystna dla właściciela

Augustów: Są pierwsze opinie biegłych w sprawie wypadku na torze kartingowym - część z nich korzystna dla właściciela

16.09.2016, 14:13, akt. 14:13

Fot. Anna Przybycień
Fot. Anna Przybycień

Gokart był sprawny, a tor kartingowy spełniał wszelkie normy. Taką opinię wydał biegły sądowy w sprawie wypadku w Augustowie, gdzie w lipcu ciężko ranna została nastolatka.

Znane są też opinie innych biegłych. Teraz trzeba poczekać na zakończenie śledztwa i dalsze decyzje prokuratora, bo w tej sprawie nadal jest więcej pytań, niż odpowiedzi.

Prokurator Maria Zaniewska – Bołtralik z Prokuratury Okręgowej w Augustowie, informuje, że w sprawie wypowiedział się m.in. biegły z zakresu medycyny sądowej. Na podstawie dokumentacji medycznej, stwierdził, że poszkodowana w wypadku dziewczyna doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - a za to właścicielowi toru, może grozić kara nawet 10 lat więzienia.

Z kolei, biegły z zakresu wypadków drogowych, oceniał stan gokarta i toru kartingowego, na którym doszło do zdarzenia. W tym wypadku, opinia specjalisty, jest korzystna dla właściciela firmy kartingowej, bo okazuje się, że należący do niego tor spełniał wymogi obiektu niesportowego a pojazd, którym jechała dziewczyna był sprawny.

Kolejną sprawą, w której musiał wypowiedzieć się specjalista, jest to czy w chwili zdarzenia właściciel toru był trzeźwy. Utrzymuje on, że tak właśnie było a potwierdzić miały to badania, którym tuż po wypadku poddał się u policjantów rzecznych. Tutaj wg biegłego, sprawa nie jest jasna, bo nie można było zrobić badań retrospektywnych. Potrzebna jest do nich krew, a tej w dniu zdarzenia, nie pobrano. Mężczyźnie sprawdzono jedynie czy ma alkohol w wydychanym powietrzu.

Prokurator Maria Zaniewska – Bołtralik dodaje, że śledztwo trwa i na razie toczy się w sprawie. Nikt nie usłyszał zarzutów.

Na początku lipca, 17-letnia Patrycja z Suwałk, miała wypadek na torze kartingowym w Augustowie. Jechała gokartem bez kasku, a jej długie włosy wplątały się w silnik. Dziewczyna z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala w Warszawie, gdzie przeszła m.in. przeszczep skóry głowy. (ap/koi)

Zobacz też:
Nastoletnia suwalczanka ranna na torze kartingowym jest po przeszczepie skóry
Augustów: Wypadek na torze kartingowym. 17-latka trafiła do szpitala
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower


3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska, fot. Iza Kosakowska
15.09.2019, 07:19, akt. 07:49

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska
fot. archiwum
13.09.2019, 09:08

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok