Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sejny: Radni nie zgadzają się na budowę stoczni jachtowej. Chcą się spotkać z inwestorem

Sejny: Radni nie zgadzają się na budowę stoczni jachtowej. Chcą się spotkać z inwestorem

10.10.2016, 08:55, akt. 08:55

Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień
Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień

To mogła być szansa nawet na kilkaset miejsc pracy. Burmistrz Sejn znalazł inwestora, który chce wybudować w mieście stocznię jachtową. Na sprzedaż działki pod tę inwestycję nie zgodzili się jednak miejscy radni.

W stoczni jachtowej znalazłoby pracę około dwustu osób. Z czasem jeszcze więcej. O taką szansę dla miasta burmistrz Arkadiusz Nowalski starał się od wielu miesięcy. Podpisał list intencyjny z przedstawicielem inwestora Adamem Jurkiewiczem z Augustowa - projektantem łodzi. Burmistrz zaznacza, że to osoba znana w tej branży w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. W Sejnach miałaby zainwestować amerykańska firma.

Stocznia miałaby powstać na 3-hektarowej działce na obrzeżach miasta. Na to nie zgodzili się jednak radni. Jak mówi przewodniczący rady miasta Romuald Jakubowski, inwestor wydał im się mało wiarygodny. Chcą się z nim spotkać i poznać więcej szczegółów inwestycji.

Burmistrz Sejn nie może zrozumieć argumentacji radnych. Liczy, że sprawa nie jest jeszcze zamknięta, że inwestor nie zniechęci się, a radni zmienią zdanie. (rr/mm)

Zobacz też:
Burmistrz Sejn bez absolutorium. Według radnych blokuje rozwój miasta
Sejny: Radni nie zgodzili się na obniżenie im diet
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok30.11.2019 r., Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3, fot. Marcin Mazewski
13.12.2019, 12:21, akt. 12:27

Dziś MKS Ślepsk Malow Suwałki gra u siebieźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok