Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jakie szkoły kończyli aktywiści KOD-u? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Jakie szkoły kończyli aktywiści KOD-u? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

7.05.2018, 09:35, akt. 11:15

W Suwałkach aktywiści Komitetu Obrony Demokracji pojawiają się już nie tylko przy okazji głośnego procesu tych, którzy zakłócili przebieg otwarcia wystawy w Archiwum Państwowym.

fot. M. Kapuściński
fot. M. Kapuściński

Jakie szkoły kończyli aktywiści KOD-u? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

W ubiegłym tygodniu poseł PiS Lech Kołakowski rozdawał w Suwałkach biało-czerwone flagi. Pojawiły się tam też dwie kobiety, z których przynajmniej jedna kojarzona jest z Komitetem Obrony Demokracji. Panie zignorowały posła i robiły swoje, to znaczy rozdawały konstytucję oraz głośno komentowały wystąpienie parlamentarzysty. Kołakowski znosił to z anielską cierpliwością i po prostu nie zwracał uwagi na poczynania nieproszonych gości.

Być może miał rację, choć pewnie nie każdy by tak postąpił. Gdyby jednak zareagował, od razu rozległby się krzyk na całą Polskę o łamaniu praw człowieka czy naruszaniu standardów demokracji. W rozumieniu dzisiejszej opozycji, a szczególnie Komitetu Obrony Demokracji, to są swoiste standardy. Na przykład chodzenie bez zaproszenie na różnego rodzaju imprezy, typu otwarcie wystawy w suwalskim Archiwum Państwowym i próba odgrywania tam pierwszoplanowej roli. Albo - śpiewanie "Sto lat" w sądzie w Suwałkach, co miało miejsce podczas głośnego procesu tych, którzy przebieg wspomnianej wystawy zakłócili. Paleta sądowych zachowań jest zresztą szersza. Jeśli wygrana naszych - owacja na stojąco i śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". W przypadku porażki - okrzyki "Hańba, hańba".

W przyszłym tygodniu w suwalskim sądzie zakończy się kolejny proces aktywistów Komitetu Obrony Demokracji, którzy zakłócili wystawę. Zapewne znowu zjadą sympatycy tej organizacji z całej Polski. Co tym razem wymyślą? Co zaśpiewają?

Ciekawe, gdzie to takich zachowań uczą? W jakich domach? W jakich szkołach? A jeśli takie szkoły istnieją, to czy wprowadzana obecnie głęboka reforma edukacji nie ma przypadkiem sensu?

| red: kap, ary

ZOBACZ TEŻ:


Radni powiatu sejneńskiego chcą odwołać starostę

18.04.2018, 12:30

Ważą się losy starosty sejneńskiego Piotra Alszki. Radni powiatu uważają, że przypisuje on sobie ich zasługi i nie potrafi z nimi współpracować. Wniosek o jego odwołanie poparło 9 z 15 radnych. To większość niezbędna do tego, aby samorządowiec pożegnał się ze stanowiskiem.


Ważą się losy sejneńskiego starosty - część radnych chce jego odwołania

4.04.2018, 17:40

Radni powiatu sejneńskiego chcą odwołania starosty - Piotra Alszki. Pod takim wnioskiem podpisało się 9 z 15 radnych.


Nie żyje Romuald Witkowski, wicestarosta sejneński - może go zastąpić przedstawiciel mniejszości litewskiej

27.03.2018, 17:33

Władze powiatu sejneńskiego chcą, by zmarłego w sobotę (24.03) wicestarostę Romualda Witkowskiego zastąpił przedstawiciel mniejszości litewskiej. Zasłużony dla Sejneńszczyny samorządowiec zmarł nagle w wieku 65 lat.


Nowe standardy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

26.02.2018, 16:58

Zapewniający o swojej apolityczności prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz sędzia miejscowego sądu Dominik Czeszkiewicz pojawili się na spotkaniu z Jerzym Stępniem, byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego. A podczas spotkania akcentów politycznych nie brakowało. O tym w felietonie Tomasza Kubaszewskiego.


Proces obwinionych o zakłócenie wystawy w Suwałkach może się przedawnić

20.02.2018, 18:47

Głośna sprawa zakłócenia porządku podczas otwarcia wystawy "Armia skazańców" w Archiwum Państwowym w Suwałkach może się przedawnić.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wakacje ze smakiem


fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok