Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W augustowskim szpitalu ginekolodzy przebadają nawet turystki

W augustowskim szpitalu ginekolodzy przebadają nawet turystki

autor: Marta Sołtys

10.05.2018, 06:19, akt. 06:20

Nie tylko mieszkanki powiatu augustowskiego, ale też kobiety z innych okolicznych powiatów, a nawet turystki mogą zrobić bezpłatne badania ginekologiczne w miejscowym szpitalu. Dotyczy to szczególnie kobiet w ciąży.

fot. R. Metelicka
fot. R. Metelicka

Jak mówi ordynator oddziału ginekologiczno–położniczego, doktor Bogusław Falkowski, lekarze wykonują badania kolposkopowe oraz ultrasonograficzne, czyli tak zwane USG.

- Badania ultrasonograficzne dotyczą pacjentek ciężarnych. W trakcie tych badań możemy potwierdzić prawidłowość rozwoju płodu. Ponadto wykonujemy badanie ultrasonograficzne ginekologiczne.  W ramach tych badań możemy potwierdzić prawidłowość budowy i funkcji narządu rodnego. Kolposkopie zaś polegają na badaniu, oglądaniu tarczy szyjki macicy.

Badania przeprowadzane są w ramach unijnego projektu, który augustowski szpital realizuje razem z litewską polikliniką w Alytusie. Do szpitala już zgłosiło się wiele kobiet spoza powiatu, które chwalą sobie możliwość przeprowadzenia darmowych badań.

- Przyjechałam do Augustowa na długi weekend. Od znajomej dowiedziałam się, że można wykonać tutaj badania za darmo. Pomyślałam, że warto skorzystać z takiej okazji. Zwłaszcza, że w mojej miejscowości trzeba długo czekać, albo płacić.

Na badania można zgłaszać się codziennie między godziną 12 a 14 w rejestracji szpitalnej poradni. Można też się umówić telefonując pod numer 87 64 44 277. Badania prowadzone będą do 28 sierpnia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Augustowianie nie muszą już jeździć do Białegostoku na zabiegi chirurgii onkologicznej

4.05.2018, 14:23

Pacjenci w Augustowie nie muszą już jeździć do Białegostoku na zabiegi chirurgii onkologicznej. Teraz mogą skorzystać z nich w miejscowym szpitalu.


Sala do leczenia oparzeń, nowe łóżka i kącik zabaw – remont oddziału chirurgii dziecięcej w Suwałkach

18.04.2018, 13:58

Nowoczesna sala leczenia oparzeń, nowy sprzęt i kącik zabaw dla dzieci.W suwalskim szpitalu wojewódzkim zakończyła się modernizacja oddziału chirurgi dziecięcej. Remont sal i zakup wyposażenia kosztował 960 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok