Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wielki jubileusz Zespołu Szkół im. gen Ludwika Michała Paca w Dowspudzie

Wielki jubileusz Zespołu Szkół im. gen Ludwika Michała Paca w Dowspudzie

autor: Marcin Kapuściński

25.05.2018, 08:14, akt. 08:18

Placówka kończy 80 lat i z tej okazji zaprasza do siebie wszystkich absolwentów. Dyrekcja szkoły spodziewa się, że 16 czerwca pojawi się tam nawet kilkuset byłych uczniów z całego świata.

Jan Orłowski, fot. ZS w Dowspudzie
Jan Orłowski, fot. ZS w Dowspudzie

Dyrektor Jan Orłowski podkreśla, że jubileusz powstania szkoły zbiegł się z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w czasie zjazdu nie zabraknie nawiązań do historii. Zarówno tej lokalnej, jak i krajowej.

- Jubileusz rozpocznie się mszą w kościele w Raczkach. Potem spotkamy się przed wejściem do szkoły, gdzie odsłonięty zostanie kolejny już pamiątkowy głaz. Kolejną częścią będzie uroczysty apel po którym odbędą się indywidualne spotkania roczników. A dla tych, którzy chcą dłużej powspominać szkolne czasy zorganizowaliśmy też bal absolwenta, który potrwa do białego rana – zapowiada.

Przez lata przez mury szkoły w Dowspudzie przeszły tysiące młodych ludzi, którzy rozjechali się później po całym świecie. Dyrektor Orłowski przewiduje, że tegoroczny zjazd absolwentów przyciągnie rekordową liczbę uczestników. Szczególnie uhonorowani zostaną najstarsi absolwenci oraz ci, którzy maturę zdawali dokładnie przed 50 laty.

- Mam nadzieję, że będzie to nawet ponad 200 osób. Widzimy, że zainteresowanie jest bardzo duże. Kontaktują się z nami nie tylko mieszkańcy regionu, ale również byli uczniowie z Australii, USA i Kanady - opowiada.

Dyrektor Orłowski zaprasza absolwentów do potwierdzenia uczestnictwa w zjeździe. Można to zrobić najpóźniej do pierwszego czerwca. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie Zespołu Szkół w Dowspudzie. Informacji udziela również szkolny sekretariat.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych zorganizowało zawody w Dowspudzie

23.04.2018, 17:29

Prawie tysiąc uczniów z klas podstawowych i gimnazjum biegało w poniedziałek (23.04) w parku obok ruin Pałacu Paca nad rzeką Rospudą. Zawody w Dowspudzie zorganizowało suwalskie zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.


Nieszablonowe dni otwarte w Zespole Szkół w Dowspudzie

23.03.2018, 09:45

Gra terenowa, konkurs na najciekawszą fotografię i spacer śladami generała Ludwika Michała Paca.


Po kilku próbach udało się sprzedać zabytkowe ruiny pałacu Paca w Dowsbudzie

12.10.2016, 11:57

Ruiny pałacu Paca wraz z 21-hektarową działką zostały w końcu sprzedane. Nowy właściciel zaproponował 1 milion 20 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok