Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kasy biletowe na dworcu PKS w Suwałkach wrócą dopiero 7 czerwca

Kasy biletowe na dworcu PKS w Suwałkach wrócą dopiero 7 czerwca

autor: Marcin Kapuściński

25.05.2018, 19:45, akt. 19:53

Jeszcze przez dwa tygodnie pasażerowie w Suwałkach skazani będą na ciasną poczekalnię przy dworcu PKS. Dopiero 7 czerwca kasy biletowe mają wrócić tam, skąd usunięto je pod koniec marca.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Prezes spółki PKS Nova Cezary Sieradzki nie ukrywa, że to oszczędności stały za wyprowadzką z dużego dworca. Teraz, gdy suwalski Urząd Miejski, zgodził się zmniejszyć czynsz i przejąć utrzymanie toalet, spółka postanowiła wrócić do przestronnego obiektu.

Przeprowadzkę rozpoczniemy z początkiem czerwca. Ale nie oznacza to, że od razu otworzymy tam kasy. To potrwa i najprawdopodobniej 7 czerwca dworzec powinien funkcjonować jak dawniej

 - zapowiada Sieradzki

Prezes PKS Nova cieszy się również, że z dworcowych peronów korzystać będą prywatni przewoźnicy. Po dość burzliwych negocjacjach zgodzili się bowiem, ze teraz i oni dołożą się do utrzymania obiektu.

 Negocjacje z przewoźnikami były naprawdę trudne i dlatego to trochę trwało. Choć wszystkie umowy są podpisane, nie oznacza to, że od razu pierwszego czerwca wjadą tam prywatne autokary. Firmy muszą bowiem wystąpić o pozwolenie na zatrzymywanie się w nowym miejscu. Będzie to okres przejściowy, który może potrwać nawet kilka tygodni. 

- wyjaśnia Sieradzki

Kasy do ciasnego pomieszczenia w sąsiedztwie dworca trafiły pod koniec marca. Zamiast dużej poczekalni na pasażerów czekało tam ciasne pomieszczenie bez toalet. Dopiero po interwencji lokalnych mediów władze PKS zdecydowały się podjąć rozmowy o powrocie do poprzedniej lokalizacji.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Dworzec PKS w Suwałkach będzie zamknięty

28.03.2018, 16:40

Zaskoczeni są pasażerowie, pracownicy spółki, władze miasta i zarządca budynku - po ponad 20 latach dworzec autobusowy w Suwałkach przestaje istnieć, a kasy biletowe przeniesiono do sąsiedniego, dużo mniejszego budynku.

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: stock.adobe.com
15.07.2020, 07:08, akt. 05:01

W Suwałkach ubyło milionerów

fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok