Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach złożył zeznania przed sądem

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach złożył zeznania przed sądem

autor: Irena Poczobut

8.01.2019, 13:51, akt. 13:57

Waldemar Borysewicz nie widzi przeszkód, by na obiektach sportowych w tym samym czasie odbywały się i mecze, i prace budowlane.

Fot. Irena Poczobut
Fot. Irena Poczobut

Takie zeznania złożył wczoraj (7.01) w sądzie Waldemar Borysewicz, który był przesłuchiwany w związku ze sprawą głośnego wypadku na stadionie Wigier. 

1 lipca 2017 roku podmuch wiatru przewrócił przenośną ławką rezerwowych na przebywającego w wykopie 55-letniego pomocnika zbrojarza. Mężczyzna doznał licznych obrażeń. Obecnie przebywa w hospicjum.
Według Waldemara Borysewicza, dyrektora OSiR-u, prace budowlane nie kolidują z rozgrywkami sportowymi.

Nawet obecnie jest prowadzona bardzo duża budowa hali sportowej. Teren jest wygrodzony i na granicy tej budowy odbywają się mecze piłkarskie. Z tego, co pamiętam, z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej była taka rozmowa, że te prace są robione na granicy boiska i że teren budowy jest na tyle daleko, iż wiaty stadionowe mogą stać bliżej.

Zasiadający na ławie oskarżonych właściciel firmy wykonującej na stadionie nowe ławki rezerwowych oraz kierownik budowy zeznali, że dyrektor OSiR-u nakazał demontaż firmowego ogrodzenia. Borysewicz zaprzecza i dodaje, że nie ponosi odpowiedzialności ani za prace budowane, ani za ich zabezpieczenie


Za wszelkie uzgodnienia dotyczące zabezpieczenia placu i wszystkie sprawy związane z budową odpowiadał wydział inwestycji i kierownik budowy wyznaczony ze strony miasta. My nie ingerujemy w te sprawy i nawet nie możemy ingerować — dodaje Borysewicz.

Do makabrycznego wypadku nigdy by nie doszło, gdyby w tym samym czasie na stadionie nie odbywały się rozgrywki drużyn młodzieżowych. To na potrzeby tego turnieju na murawie pojawiły się przenośne ławki rezerwowych. Proces będzie kontynuowany pod koniec stycznia. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Zastępca prezydenta Suwałk zeznawał przed sądem w sprawie tragicznego wypadku na stadionie

30.11.2018, 12:30

Zły przepływ informacji między suwalskimi urzędnikami oraz między nimi a firmą przeprowadzającą remont ławek rezerwowych, mógł przyczynić się do makabrycznego wypadku, jaki wydarzył się na stadionie Wigier w lipcu ubiegłego roku.


Zastępca prezydenta Suwałk i dyrektor OSiR-u złożą w sądzie zeznania

12.11.2018, 12:13

Łukasz Kurzyna i Waldemar Borysewicz będą zeznawać w sprawie makabrycznego wypadku, jaki wydarzył się na stadionie Wigier w lipcu ubiegłego roku.


Do tragicznego wypadku na stadionie Wigier mogło nie dojść

3.10.2018, 10:49

Takiego zdania są zasiadający na ławie oskarżonych właściciel firmy budowlanej oraz kierownik budowy.


Rozpoczął się proces dotyczący tragicznego wypadku na suwalskim stadionie piłkarskim

20.07.2018, 10:36

Trzej oskarżani o przyczynienie się do makabrycznego wypadku na stadionie piłkarskim Wigier chcą dobrowolnie poddać się karze.


Jest akt oskarżenia w sprawie wypadku na stadionie Wigier

14.06.2018, 08:25

Trzy osoby, w tym pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zasiądą na ławie oskarżonych miejscowego sądu.


Trzy osoby z zarzutami w sprawie wypadku na stadionie Wigier

15.05.2018, 06:41

Zarzuty niedopełnienia obowiązków oraz narażenia człowieka na ciężki uszczerbek na zdrowiu usłyszeli właściciel suwalskiej firmy budowlanej, jeden z jego podwładnych oraz pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Będą zarzuty w śledztwie dotyczącym wypadku na stadionie Wigier

24.01.2018, 17:48

Będą zarzuty w śledztwie dotyczącym makabrycznego wypadku na stadionie suwalskich Wigier. Na razie prokuratura szczegółów jednak nie ujawnia.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

fot. Justyna Bzymek
22.09.2020, 12:16, akt. 12:18

Opowieści różnej treści - Justyna BzymekFot. Adam Dąbrowski
22.09.2020, 14:16, akt. 14:17

Koronawirus w naszym regionie nie odpuszcza
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok