Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy Mirosław Karolczuk, jeszcze jako zastępca burmistrza Augustowa, niezgodnie z prawem udostępnił mężowi miejskiej radnej działkę pod parking?

Czy Mirosław Karolczuk, jeszcze jako zastępca burmistrza Augustowa, niezgodnie z prawem udostępnił mężowi miejskiej radnej działkę pod parking?

autor: Marcin Kapuściński

9.01.2019, 12:26, akt. 12:29

Wkrótce sprawą zajmie się komisja skarg wniosków i zażaleń. Radna, której sprawa dotyczy, nie weźmie udziału w obradach gremium.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Przewodniczący augustowskiej rady miejskiej Marcin Kleczkowski opowiada, że problem zgłosiła osoba, która nie podała prawdziwego imienia i nazwiska.

Zastrzeżenia dotoczą bezpłatnego użyczenia Pawłowi Bielawskiemu pustego placu przy ulicy Rybackiej. Anonimowa osoba wskazała, że właścicielowi położonej tam restauracji udostępniono ją bez żadnego przetargu. Musimy wyjaśnić, czy przez takie działanie nie zostało złamane prawo.

Karolczuk zgodę na użyczenie gruntu wyraził w 2016 roku. Mieszkaniec Augustowa zwraca uwagę, że skorzystał na tym mąż radnej, która reprezentuje wspierający burmistrza klub Nasze Miasto.

Skarga dotoczy męża Sylwii Bielawskiej, a to ona jest przewodniczącą komisji, która zajmować się będzie tym tematem. Poinformowano mnie, że zdecydowała się jednak wyłączyć z tej sprawy.

Burmistrz Karolczuk wyjaśniał, że nieruchomość udostępniono zgodnie z prawem. Właściciel restauracji utworzył tam bowiem bezpłatny parking, z którego mogą korzystać również okoliczni mieszkańcy. Jego zdaniem, w takim przypadku nie ma konieczności ogłaszania przetargu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Program Airgustów ma przynieść efekty już w przyszłym sezonie grzewczym

4.01.2019, 09:56

Podjęcie szybkiej decyzji dotyczącej programu dopłat do wymiany pieców w domach jednorodzinnych zapowiedział zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz, który był wczoraj gościem Studia Suwałki.


Augustów. Radny postulował o pieniądze dla klubu sportowego w którym pełni funkcję prezesa

2.01.2019, 08:31

Samorządowcy z klubu Nasze Miasto krytykują Adama Sieńko za to, że domagał się dodatkowych miejskich pieniędzy na działalność klubu sportowego Sparta.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby
źródło: stock.adobe.com
22.10.2020, 10:50, akt. 10:54

Co można zrobić z grzybów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok