Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra na Suwalszczyźnie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra na Suwalszczyźnie

autor: Iza Kosakowska

9.01.2019, 17:07, akt. 17:13

Niemal 100 wolontariuszy będzie w Suwałkach w najbliższą niedzielę (13.01) zbierać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

fot. Katarzyna Cichoń/PB
fot. Katarzyna Cichoń/PB

Podczas kolejnego już finału, zaplanowano wiele atrakcji. To m.in. pokazy sztuk walki, morsowanie z Morsami z Suwałk, Ełku, Olecka i Bakałarzewa czy pokazy ratownictwa medycznego zapowiada szefowa suwalskiego sztabu WOŚP Julia Kawałko.

Jak podkreśla, orkiestrowe wydarzenia odbywały się będą głównie w trzech miejscach w mieście. To Hala OSiR, gdzie zaplanowano m.in. animacje i zabawy, strzelanie do celu, pokazy sztuk walki oraz elementów samoobrony czy spotkanie z piłkarzami Wigier i siatkarzami Ślepska. Z Kolei w Parku Naukowo – Technologicznym będzie można spróbować jazdy karetką na symulatorze, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego oraz pokazy wizażu i fryzjerstwa. Tam też wystąpi m.in. Monika Bogdanowicz i suwalski zespół Bifrost.

Z kolei na Placu Marii Konopnickiej, o 15:00 rozpoczną się koncerty lokalnych zespołów, jak Paweł Świernalis z zespołem oraz grupa Verba, a o 20:00 odbędzie się pokaz świateł, czyli Światełko do Nieba. W dniu finału w godzinach 11.40 - 16.00 na trasie Plac Marii Konopnickiej – Kościuszki, Reja, Kowalskiego i Pułaskiego aż do Parku Naukowo Technologicznego będzie kursował bezpłatny orkiestrowy Wesoły Autobus.

Jak podkreśla organizatorka finału, warto wrzucić nawet grosz do puszki wolontariusza, bo na tym geście skorzystają zarówno starsi, jak i najmłodsi. Na wielu sprzętach w szpitalach można zobaczyć czerwone serduszka — dodaje.

Finały Wielkiej Orkiestry odbędą się także m.in. w Raczkach, Sejnach i Augustowie. W Sejnach zaplanowano m.in. występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego oraz prezentacje zespołów wokalnych i tanecznych w Ośrodku Kultury, a także licytacje na rzecz WOŚP i pokaz tańca z ogniem.

W Augustowie od rana kiermasze, loterie, warsztaty naukowe, parada motocykli i turniej sportowy oraz seria koncertów muzycznych lokalnych zespołów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 90 tys. zł zebrano w Suwałkach podczas finału WOŚP

16.01.2018, 13:19

To rekordowa suma. W Suwałkach zebrano niemal 90 tysięcy złotych podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


Ponad 80 tys. zł trafiło do puszek wolontariuszy WOŚP w Suwałkach

19.01.2017, 10:38

Jest to jeden z najlepszych wyników zbiórki w ostatnich latach.


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie [zdjęcia]

15.01.2017, 22:01

W niedzielę po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach polskich miast można było spotkać tysiące wolontariuszy.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Gość specjalny Radia Białystok
Źródło: KPP w Sejnach
19.11.2019, 08:07, akt. 16:30

Sejny. Satanistyczne symbole na cmentarzu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok