Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jak bedą wyglądały drogi niedalekiej przyszłości?

Jak bedą wyglądały drogi niedalekiej przyszłości?

autor: Irena Poczobut

22.02.2019, 13:23, akt. 13:46

Prawie 200 drogowców, transportowców, naukowców i producentów debatuje od środy (20.02) nad stanem budownictwa komunikacyjnego.

fot. Irena Poczobut
fot. Irena Poczobut

Celem XI Sympozjum Technicznego, który odbywa się w augustowskim hotelu „Warszawa”, jest wypracowanie standardów, które w przyszłości przyczynią się do budowy dróg nowoczesnych i zarazem bezpiecznych.
Jak mówi członek komitetu organizacyjnego seminarium — Krzysztof Gleba-Zawadzki, poruszane są tematy związane z projektowaniem, planowaniem i wykonawstwem infrastruktury drogowej. Można też sporo dowiedzieć się na temat nowinek technologicznych.


Po to się spotykamy, żeby komfort podróżowania, jakość dróg była jak najlepsza. Omawiamy jakie technologie można zastosować, żeby drogi były cichsze, jakie zastosować rozwiązania w pasach drogowych, jakie przejścia dla zwierząt, żeby je chronić. Jest dużo ciekawych rozwiązań.Jak dodaje Władysław Gardziejczyk z Politechniki Białostockiej, prelegenci z siedmiu uczelni w kraju omawiają aktualne i perspektywiczne rozwiązania technologiczne stosowane przy budowie dróg i ich nawierzchni.Kiedyś mówiliśmy o tych standardowych nawierzchniach z betonu asfaltowego, czy z mastricku gresowego, a dzisiaj omawiane są porowate warstwy ścieralne, zastosowanie i wykorzystanie materiałów z recyklingu. Poruszane są problemy z bardziej szczegółowym wykorzystaniem kruszyw drogowych i innych nowych materiałów przy wzmacnianiu podłoża gruntowego.Organizatorem sympozjum, które zakończy się jutro, jest zarząd oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Białymstoku.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W gminie Krasnopol ktoś uszkodził słupki kilometrażowe

12.02.2019, 10:46

Jeden z naszych słuchaczy zwrócił uwagę, że wzdłuż drogi wojewódzkiej jadąc z Suwałk w kierunku Sejn słupki są powyłamywane, co znacznie utrudnia jazdę w nocy.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce oddać władzom Augustowa miejski odcinek ulicy Mazurskiej

15.01.2019, 11:36

Miasto będzie musiało wtedy zadbać o jej utrzymanie i odśnieżanie.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Pływanie na Byle Czym
Fotolia.com
21.05.2019, 10:23, akt. 10:28

Problem z ulicą Rybacką w AugustowieFotolia.com
20.05.2019, 16:07, akt. 16:23

14-latka z Suwałk odpowie za dzieciobójstwo

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok