Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 12 kilometrów torów zostanie położonych pod Suwałkami

12 kilometrów torów zostanie położonych pod Suwałkami

autor: Jakub Mikołajczuk

22.03.2019, 09:55, akt. 13:26

Na terenie gminy Suwałki powstanie dwunastokilometrowa bocznica kolejowa ze stacji Papiernia do Osowy. Ułatwi ona wywóz kruszywa z podsuwalskich kamieniołomów.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych, co umożliwia rozpoczęcie inwestycji. Jak mówi wójt gminy Suwałki- Zbigniew Mackiewicz, będzie to największa od lat inwestycja kolejowa na Suwalszczyźnie.


Dla nas to będą podatki i też nowe miejsca pracy w naszym regionie. Przyśpieszymy też wydobycie zalegającego kruszywa, które w obecnym tempie wydobycia wystarczy na dziesiątki czy nawet setki lat. -


To nie jedyne korzyści z inwestycji, którą sfinansuje prywatny Zakład Produkcji Kruszyw. Jak mówi Mackiewicz, bocznica odciąży gminne i miejskie drogi w Suwałkach.


Mamy sporo żwirowni i transport z urobkiem odbywa się kołowo. Drogi nie były budowane pod taką ilość ciężkiego sprzętu. Ta bocznica, gdy powstanie spowoduje, że zniknie z dróg kilkaset ciężarówek dziennie. -


Wyładowane kruszywem ciężarówki powinny zniknąć z suwalskich ulic za dwa lata, bo tyle ma zająć położenie torów i budowa niezbędnej infrastruktury.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy skarżą się na korki tworzące się przy wyjeździe z Suwałk w kierunku Sejn

20.03.2019, 10:45

Przyczyną problemów jest przejazd kolejowy przez ulicę Sejneńską. Na podniesienie szlabanów trzeba tam czekać nawet kilka minut po przejechaniu pociągu.


Jest nadzieja na szybsze przywrócenie połączenia kolejowego Suwałki-Kraków

18.02.2019, 09:10

Dzięki zaangażowaniu wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego pociąg wróci na tory już 9 czerwca. Niewykluczone, że kolejne rozmowy przyśpieszą to o kilka tygodni.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Hero Run


fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok