Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na augustowskich obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej zbrakło szkolnych sztandarów

Na augustowskich obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej zbrakło szkolnych sztandarów

autor: Marcin Kapuściński

10.04.2019, 07:23, akt. 01:37

Augustowscy radni opozycji zarzucają władzom miasta, że zakazały pocztom sztandarowym ze szkół udziału w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości odbyły się w minioną niedzielę (7.04).

Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Augustowie, fot. Zbigniew Bartoszewicz
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Augustowie, fot. Zbigniew Bartoszewicz

Radny i były burmistrz Wojciech Walulik podkreśla, że wiele osób było oburzonych nieobecnością uczniów pod pomnikiem ofiar katastrofy.

Od dyrektorów i pracowników szkoły wiem, że 5 kwietnia kierownik wydziału edukacji i sportu urzędu miejskiego poinformowała dyrekcję szkół, że nie ma zgody na udział sztandarów na uroczystościach. Taką decyzję miał podjąć wiceburmistrz Filip Chodkiewicz. Uważam, że Ratusz przemyślał już sprawę i próbuje teraz odwrócić kota ogonem.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz zapewnia, że doszło do nieporozumienia.

Dyrektorzy źle zrozumieli słowa kierownika edukacji i pomylili brak nakazu z zakazem. Jedynym dysponentem sztandaru jest społeczność szkolna. Dlatego za wielce niestosowne uważam sugestię o tym, że można nakazać komuś wystawienie sztandaru.

W uroczystościach wzięły natomiast udział sztandary ze szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat.


| red: kap
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Hero Run


fot. archiwum
19.07.2019, 15:28, akt. 15:30

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok