Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy w Suwałkach powstanie tablica upamiętniająca postać przedwojennego posła?

Czy w Suwałkach powstanie tablica upamiętniająca postać przedwojennego posła?

autor: Areta Topornicka

10.04.2019, 16:05, akt. 16:08

Starają się o to uczniowie III LO w Suwałkach, którzy chcą przybliżyć mieszkańcom miasta biografię parlamentarzysty Adama Ignacego Koca i dzięki temu dostać się do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

źródło: www.sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski
źródło: www.sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski

Jak mówi Rafał Dwojakowski, władze miasta otrzymały już stosowny wniosek w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że tablica znajdzie się w miejscu, gdzie mieszkał Adam Koc, kiedy działał w Suwałkach. Chodzi o budynek przy ulicy Gałaja, czyli dawnej Krzywej 80. Wniosek do przewodniczącego rady miejskiej już złożyliśmy.

Jednak na tym uczniowie nie poprzestali. Jak mówi Alicja Bagińska, w ramach projektu zorganizowano również specjalny koncert, podczas którego prezentowano sylwetkę przedwojennego parlamentarzysty.

Sala była piękna i bardzo sprzyjała klimatowi  koncertu. Na scenie występowali uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, wspaniali instrumentaliści. Była muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Między utworami opowiadaliśmy jak najciekawiej potrafiliśmy o Adamie Ignacym Kocu.

Uczniowie III LO są jednymi z kilku z suwalskich szkół, którzy chcą zasiąść w Sejmie Dzieci i Młodzieży. To, czy tam się dostaną będzie wiadome 30 kwietnia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalskie licealistki przypomniały postać przedwojennego posła na Sejm

8.04.2019, 19:44

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej Klaudia Borys i Aleksandra Gołaszewska chcą przybliżyć suwalczanom postać przedwojennego parlamentarzysty oraz uczestnika walk o niepodległość Adama Ignacego Koca.


"Prawa ręka" Piłsudskiego pochodziła z Suwałk. Licealiści przypominają przedwojennego posła

8.04.2019, 12:33

Dwoje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach chce trafić do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Żeby się tam dostać, muszą przybliżyć postać posła, który przynajmniej raz sprawował mandat w latach 1918-1939.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok