Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Będą kolejne opóźnienia przy wprowadzaniu strefy płatnego parkowania w Augustowie

Będą kolejne opóźnienia przy wprowadzaniu strefy płatnego parkowania w Augustowie

autor: Marcin Kapuściński

23.05.2019, 10:02, akt. 10:36

Władze miasta muszą się już śpieszyć, aby zdążyć, zrobić to z początkiem przyszłego roku. Procedura jest bowiem zawiła, a radni zgłaszają kolejne poprawki.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

O etapach organizacji strefy opowiada zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.


Wprowadzenie strefy odbędzie się w pierwszym możliwym terminie, na jaki pozwalają formalności. Są to np. uzgodnienie z zarządcą dróg, porozumienie z powiatem oraz przygotowanie i rozstrzygniecie czasochłonnego unijnego przetargu. Później musimy mieć czas na wykonanie projektu. Licząc wszystkie elementy, od podjęcia decyzji przed radnych do momentu wprowadzenia, daje to około 250-300 dni.


Uchwała powołująca strefę miała być głosowana na najbliższej sesji. Radni chcą jednak nanieść do uchwały szereg poprawek. O jednej z nich opowiada Izabela Piasecka.


Nie zgadzam się z tym, aby silnikowe pojazdy jednośladowe miały możliwość darmowego parkowania. W Augustowie jest wiele motocykli mieszkańców i turystów. Zwykle zajmują one całe miejsce postojowe. Uważam, że powinny być traktowane na równi z samochodami.


Radni rozważają również wyłączenie z opłat parkujących tylko przez chwilę pojazdów kurierskich i dostawczych. Chcą także dokładniej omówić sposób działania parkomatów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Problem z ulicą Rybacką w Augustowie

21.05.2019, 10:23

Jak zorganizować ruch na ulicy Rybackiej, aby nie sparaliżować dojazdu do bulwarów nad rzeką Nettą? Spierali się o to augustowscy samorządowcy.


Duże problemy z parkowaniem w centrum Suwałk

23.04.2019, 10:07

Tuż przed świętami w okolicach osiedla Korczaka dochodziło nawet do rękoczynów. W ten sposób jedni kierowcy próbowali uzmysłowić drugim, że blokują ruch, albo pozostawiają pojazdy w miejscach niebezpiecznych.


W Augustowie przybędzie wkrótce ponad 100 nowych miejsc parkingowych

14.03.2019, 11:22

Stanie się tak po zakończeniu remontu budynku przy ulicy Młyńskiej, gdzie przeniesie się Urząd Miejski. Tam powstaną też nowe miejsca parkingowe.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Legion" Elżbiety Cherezińskiej

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska, fot. Iza Kosakowska
15.09.2019, 07:19, akt. 07:49

3-metrowa pisanka stanęła w centrum Lipska

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok