Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Andrzej Pągowski zaprojektował mural, który za niecały miesiąc pojawi się w Suwałkach

Andrzej Pągowski zaprojektował mural, który za niecały miesiąc pojawi się w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

13.06.2019, 09:35, akt. 09:38

Malowidło wybitnego plakacisty, autora kilkuset portretów i tysięcy rysunków, powstanie z okazji tegorocznej edycji Suwałki Blues Festival.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak podkreśla dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz,  mural wpisuje się w tradycję i będzie kolejną atrakcją związaną z bluesową imprezą.

Mamy gitarę mamy mikrofon, mamy ławeczkę bluesmana na ulicy Chłodnej, mamy tablice z gwiazdami bluesa, w tym roku wymyśliliśmy mural. Zaprosiliśmy do współpracy Andrzeja Pągowskiego. Zapytaliśmy go, czy by nie zaprojektował muralu, który by nawiązywał do Suwałki Blues Festival. Udało się.  

Chociaż projekt muralu już jest, to organizatorzy nie zdradzają co  się na nim pojawi. Wiadomo jedynie, że dzieło Andrzeja Pągowskiego trafi na ścianę bloku przy skrzyżowaniu ulic Noniewicza i Dwernickiego.

Projekt znakomicie nawiązuje do festiwalu, nikt nie będzie miał wątpliwości, że promuje Suwałki Blues Festiwal, ale na efekty jeszcze chwilę poczekajmy. Mural trafi na ścianę bloku Noniewicza 48.  W tym miejscu przemieszcza się bardzo wiele osób w czasie bluesa ale nie tylko. Będzie też bardzo widoczny i świetnie wpisze się w ten krajobraz miejski.

Odsłonięcie muralu odbędzie się 11 lipca, w uroczystości ma wziąć udział sam Andrzej Pągowski.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniuŁukasz Tyczkowski, fot. Marcin Iwanowicz
12.01.2021, 13:00, akt. 13:04

Dronowe opowieści - Łukasz Tyczkowski

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok