Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalskie problemy z komunikacją miejską

Suwalskie problemy z komunikacją miejską

autor: Areta Topornicka

26.06.2019, 06:35

Każdemu zdarza się popełnić błąd - tak prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz skomentował nieprawidłowości w komunikacji miejskiej.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Chodzi głównie o zarzuty, jakie miał twórca Encyklopedii Suwalskiej Komunikacji Paweł Siedlecki do kursów realizowanych przez prywatnego przewoźnika. Na naszej antenie, a także w piśmie wysłanym do Ratusza, zwracał uwagę między innymi na związane z tym zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów:

Bardzo dużo podróżuję komunikacją miejską w Suwałkach oraz w innych miastach i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby w autobusie w przestrzeni pasażerskiej była otwarta klapa od silnika. Taka sytuacja jest niedopuszczalna. Mam też nagrania, które pokazują liczne rozmowy między pasażerami - znajomymi kierowców. Te osoby wiszą na kabinie kierowcy, utrudniając mu pracę. Niejednokrotnie były sytuacje, że podczas takich rozmów osoba prowadząca autobus zagapiła się i musiała gwałtownie zahamować, bo nie zauważyła, że światło zmieniło się na czerwone.

Siedlecki mówił także o tym, że niektórzy kierowcy mają za krótkie przerwy w pracy. A to może skutkować ich przemęczeniem.

Prezydent Czesław Renkiewicz przyznaje, że nie wszystkie kursy odbywały się zgodnie z obowiązującymi normami, ale nikt za to konsekwencji nie poniesie.

W początkowej fazie były pewne nieprawidłowości. One nie rzutowały jednak na całokształt pracy komunikacji miejskiej. Różne sytuacje mają miejsce. Z winy kierowców autobusów zdarzają się kolizje czy wypadki. My z tego nie wyciągamy większych wniosków, bo takie przypadki mogą zdarzyć się każdemu.

Paweł Siedlecki zapowiada kolejny list, w którym ujawni jeszcze więcej nieprawidłowości dotyczących funkcjonowania suwalskiej komunikacji.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Paweł Siedlecki

27.05.2019, 16:01

- Wprowadzenie prywatnego przewoźnika okazało się strzałem w kolano - mówi Paweł Siedlecki.


Przez prywatnego przewoźnika wielu suwalczan nie dotarło na czas do pracy

30.04.2019, 08:32

Niektórych porannych kursów po prostu nie było- alarmują związkowcy z suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.


Kierowcy zwolnieni z PGK walczą w sądzie o powrót do pracy

16.04.2019, 08:19

Rozpoczął się proces o przywrócenie do pracy zwolniony kierowców suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Walczą o to cztery osoby, które uważają, że wyrzucono je za upomnienie się o wyższe zarobki.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok