Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Problemy z suwalskim Centrum Usług Wspólnych

Problemy z suwalskim Centrum Usług Wspólnych

autor: Areta Topornicka

3.12.2019, 08:30

Opozycyjni radni mają wątpliwości, czy pracownicy placówek oświatowych w Suwałkach są przygotowani do pełnienia nowych obowiązków w Centrum Usług Wspólnych.

Urząd Miasta Suwałki, fot. Iza Kosakowska
Urząd Miasta Suwałki, fot. Iza Kosakowska

Instytucja, która przejmie od szkół oraz przedszkoli księgowość i kadry ma funkcjonować od stycznia przyszłego roku. Ratusz chce w ten sposób oszczędzić, bo obowiązki 55 osób wykonywać będzie 35. Zdaniem radnej z ugrupowania Mieszkańcy Suwałk Anny Gawlińskiej, przygotowania do utworzenia nowej instytucji trwały zdecydowanie za krótko:


- Z naszych informacji wynika, że pracownicy centrum dopiero w ostatnich miesiącach 2019 roku przeszli szkolenia, a pracownicy administracji, na których spadną dodatkowe obowiązki  w związku z przesunięciem księgowych, przejdą szkolenie dopiero w grudniu. Mamy  nadzieję, że CUW spełni swoje zadanie, a warunki pracy w szkołach pozostałych pracowników administracji nie pogorszą się. 


Prezydent Czesław Renkiewicz przyznaje, że dyrektorzy szkół i przedszkoli wciąż nie wiedzą, co dokładnie będzie należało do ich obowiązków:


- W ostatnim momencie przed uruchomieniem CUW-u  pojawiły się niejasności. To wymaga jeszcze rozmów. Wysłaliśmy pisma do dyrektorów szkół podstawowych, średnich i przedszkoli. Będą organizowane spotkania z dyrektorami. Postaramy się wszystko wyjaśnić. Mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać niedomówienia i niedopowiedzenia. Na pewno zrobimy wszystko, aby CUW funkcjonował dobrze.


Utworzenie nowej instytucji będzie kosztowało 600 tys. zł. Ratusz zapewnia, że dzięki oszczędnościom kadrowym kwota ta zwróci się po dwóch latach. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Centrum Usług Wspólnych powstanie, ale radni mają uwagi

30.05.2019, 00:27

Utrata wykształconych kadr, osłabienie pozycji dyrektorów oraz brak konsultacji z opozycją. To zastrzeżenia, jakie do projektu Centrum Usług Wspólnych zgłosili wczoraj (29.05) suwalscy radni.


Opozycja zarzuca prezydentowi Suwałk, że zignorował jej głos w czasie tworzenia Centrum Usług Wspólnych

28.05.2019, 07:40

Żaden z opozycyjnych radnych nie znalazł się bowiem w składzie zespołu, który pracował nad powstaniem instytucji przejmującej od szkół księgowość, kadry oraz obsługę prawną.


Wszystkie księgowe w jednym miejscu. W Suwałkach powstaje szkolne Centrum Usług Wspólnych

24.05.2019, 07:43

To instytucja, która przejmie od szkół i przedszkoli sprawy kadrowe, księgowe oraz prawne. Powstanie centrum wiązać się jednak będzie z degradacją wielu pracowników.


Wspólna księgowość, kadry i dział zaopatrzenia obsługujący wszystkie szkoły. Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają władze Suwałk

26.11.2018, 07:14

W połowie stycznia znany ma być harmonogram działań i planowane oszczędności wynikające z utworzenia Centrum Usług Wspólnych.

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Fot. Fundacja Kierunek Ultra
10.08.2020, 11:49, akt. 11:55

Finał biegów Grand Prix na Suwalszczyźniefot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?


Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok