Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Sąd umorzył postępowanie ws. właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu

Sąd umorzył postępowanie ws. właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu

autor: Marcin Kapuściński

5.12.2019, 16:57, akt. 17:01

Sad umorzył postępowanie w sprawie gróźb karalnych, jakie pod adresem byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego miała kierować właścicielka augustowskiego hotelu. Kobieta domagała się od polityka interwencji związanej z odbudową spalonego budynku.

Sąd umorzył postępowanie ws. właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu, fot. Marcin Kapuściński
Sąd umorzył postępowanie ws. właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu, fot. Marcin Kapuściński

Suwalska prokuratura rejonowa wykazała, że w ciągu dwóch dni w lipcu 2019 roku Katarzyna Ambrożej, która zgadza się na podawanie swoich personaliów w pełnym brzmieniu, wysłała do Zielińskiego 32 wiadomości sms i wykonała 62 połączenia telefoniczne. Niektóre z nich o 3 rano. Groziła, że w przypadku nie podjęcia przez wiceministra działań „rozpęta mu piekło”.

Jak tłumaczy,  w styczniu spłonął należący do niej hotel i przez wiele miesięcy bezskutecznie starała się o pozwolenie na odbudowę. Posłowi Prawa i Sprawiedliwości ma za złe, że jej nie pomógł.

Od dnia pożaru próbowaliśmy wyjaśnić sprawę drogą służbową. Trwało to wiele miesięcy. W dniu wysłania wiadomości wciąż nie mieliśmy dachu na budynku. Wysłałam mu smsy, że proszę i błagam. Znam się z nim bardzo dobrze. Uważam więc, że powinien przyjechać  i zobaczyć miejsce tej tragedii. Spalił się przecież drugi trzygwiazdkowy hotel w Augustowie. Nie zainteresował się tym jednak, a powinien zaproponować mi pomoc i zapewnić, ze nie będzie utrudnień.

Dziś augustowska sędzia Krystyna Osewska orzekła, że zachowanie Katarzyny Ambrożej nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego. Uznała, iż czas, w jakim wykonywano połączenia był krótki,  a pokrzywdzony - jak stwierdziła - nie został doprowadzony do załamania nerwowego. Sędzia dodała, że w ostateczności Zieliński mógł wyłączyć aparat.

Z taki wyrokiem obecny poseł się nie zgadza. Podkreśla, że Katarzynę Ambrożej poznał, ale nie można tu mówić o bliskiej znajomości.

Widzę w jej zachowaniu próbę szantażu. Nie mogłem spełnić tego, co ta pani ode mnie oczekiwała. Nie są to bowiem moje kompetencje. Gdyby nawet były, to w takim trybie nie podejmowałbym żadnych działań. To była próba zmuszenia mnie do interwencji korzystnej dla osoby zainteresowanej, ale niekoniecznie słusznej i zgodnej z przepisami. Wnioskuję to z tego, co ta pani mówiła w stanach wzburzenia emocjonalnego. W ogóle nie znałem sprawy, którą próbowała mnie obciążyć.

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach rozważa, czy odwołać się od postanowienia sądu. Ma na to siedem dni.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza
Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk, fot. Marcin Mazewski
24.02.2021, 14:52, akt. 14:56

Ślepsk Malow Suwałki czy AZS Olsztyn?Fot. Marta Sołtys
23.02.2021, 08:07

Ptasia grypa w AugustowieRaczki, fot. Monika Kalicka
23.02.2021, 12:11, akt. 12:14

Centrum Raczek zmieni swoje obliczeFotolia.com
19.02.2021, 11:36, akt. 11:40

Sejneński sąd skazał nauczyciela z GibFot. Archiwum
19.02.2021, 22:39, akt. 22:49

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok