Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nowa obwodnica Augustowa to za mało. Starosta augustowski apeluje też o trzy objazdy wsi i przebudowę drogi do Białegostoku

Nowa obwodnica Augustowa to za mało. Starosta augustowski apeluje też o trzy objazdy wsi i przebudowę drogi do Białegostoku

autor: Tomasz Kubaszewski

29.01.2020, 15:01, akt. 15:16

- Przebudowa drogi numer 16 z Augustowa do Ogrodnik musi być połączona z modernizacją innych tras w północno-wschodniej Polsce - uważa starosta augustowski Jarosław Szlaszyński, który był gościem Studia Suwałki.

Obwodnica Augustowa, fot. Monika Kalicka
Obwodnica Augustowa, fot. Monika Kalicka

Starosta zorganizował niedawno spotkanie z udziałem m.in. przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz gmin zainteresowanych tą inwestycją. Jak twierdzi, na problem trzeba spojrzeć znacznie szerszej.

To nie chodzi o samo tylko obejście Augustowa, ale o to, gdzie ten ruch będzie dalej się odbywał. Jeśli założymy, że w stronę Via Baltiki, to pojawia się kwestia modernizacji odcinka od Augustowa w kierunku Raczek, bo obecnie jest to droga jednopasmowa. Z kolei trasa w kierunku Białegostoku również nie spełnia wymagań dla zwiększonego ruchu. Trzeba też pamiętać o konieczności budowy obwodnic Białobrzeg, Sztabina i Suchowoli.    

M.in. takie uwagi już przekazano przedstawicielom GDDKiA. Starosta dodaje, że to dopiero początek dyskusji w tej sprawie.

My jesteśmy w tej chwili na etapie wypracowania opinii. Tę opinię skierujemy i do biura projektowego, i do GDDKiA. Będziemy czekali na ustosunkowanie się do naszych uwag, do naszych zastrzeżeń, do naszych propozycji. I jesteśmy gotowi do dyskusji. Jak rozumiemy, jest to problem, który trzeba rozwiązać.      

Do pierwszych ustaleń ma dojść w najbliższych miesiącach.


| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Na augustowskiej ulicy Wojska Polskiego nie ma potrzeby budowy drugiej linii oświetlenia

29.01.2020, 07:13

To wynik analiz zarządzającego drogą starostwa powiatowego. O poprawę widoczności na nowo przebudowanej ulicy apelowali mieszkańcy.


Jarosław Szlaszyński

28.01.2020, 11:46

- Myślę, że świadomość inwestora jest na tyle duża, że nie dojdzie do sytuacji, iż odcinek Sejny-Augustów zostanie zmodernizowany, a miasto zostanie bez obwodnicy - mówi Jarosław Szlaszyński.


Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż augustowskiej ulicy Rajgrodzkiej będzie możliwa najwcześniej za dwa lata

27.01.2020, 11:40

Inwestycja jest bowiem skomplikowana i kosztowna. Sam wykup nieruchomości pochłonąć może nawet 3 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczfot. Areta Topornicka
4.06.2020, 11:48, akt. 12:02

Czy to było zabójstwo w samoobronie?fot. Sylwia Krassowska
4.06.2020, 12:06, akt. 12:07

Suwalskie wędzonkiźródło: stock.adobe.com
2.06.2020, 11:48, akt. 18:06

Augustowska policja ruszyła nad wodę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok