Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Utrzymanie hali pneumatycznej przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 będzie o wiele droższe niż początkowo zakładano

Utrzymanie hali pneumatycznej przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 będzie o wiele droższe niż początkowo zakładano

autor: Marcin Kapuściński

25.02.2020, 11:00, akt. 11:05

Wysokie koszty wygeneruje jej ogrzanie oraz sezonowy montaż i rozbiórka. Konieczne jest też wytłumienie hałasu, który powodować będą pompy powietrza.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Koszt inwestycji, która wygrała w budżecie obywatelskim, wyceniono na 800 tys. zł. Prezydent Czesław Renkiewcz przyznaje, że to nie jedyny wydatek, jaki wiąże się z wypełnionym powietrzem balonowym zadaszeniem szkolnego boiska.


- Montaż i demontaż to łącznie 30 tys. zł. W Polsce takie obiekty funkcjonując od kilku lat i nie wiemy jeszcze, ile razy można je składać i rozbierać. Podobnie było z lodowiskiem. Kilka razy je złożyliśmy i rozłożyliśmy. Z czasem wszystko się wypracowało i zdecydowaliśmy się na stałe lodowisko z zadaszeniem, które działa przy Szkole Podstawowej nr 11.


Ratusz obawia się również, jak zareagują mieszkający obok suwalczanie. Hala ma być wysoka, a obsługujące ją urządzenia głośne.


- To jest taki balon, gdzie cały czas tłoczone jest ciepłe powietrze. Liczę, że uda się zrobić trochę mniej hałasującą instalację. Trzeba zastanowić się, gdzie usytuujemy wentylatory. Nie wiem też co na to mieszkańcy dwóch bloków przy Waryńskiego. Oni pewnie jeszcze nie wiedzą, że powstanie tak wysoki obiekt.


Wysokie koszty będą się też wiązały z ogrzaniem hali. W podobnym obiekcie w Warszawie wynoszą one 15 tys. zł miesięcznie. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwalczan czeka kolejny wydatek związany z halą sportową. 115 tys. zł na napis z nazwą „Suwałki Arena”

24.02.2020, 07:20

Władze miasta zrezygnowały natomiast z dodatkowego oświetlenia budynku.


Bogdan Bezdziecki

2.12.2019, 12:49

- Trzeba się mocno zastanowić, czy w następnych edycjach budżetu obywatelskiego dopuścić do głosowania na obiekty oświatowe - mówi Bogdan Bezdziecki.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: stock.adobe.com
7.04.2020, 13:35, akt. 13:40

Próbne matury on-line
źródło: stock.adobe.com
7.04.2020, 08:06

Książki w kwarantannieźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok