Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wraca sprawa właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu

Wraca sprawa właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu

autor: Marcin Kapuściński

11.03.2020, 08:06, akt. 00:00

Suwalski sąd okręgowy nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej gróźb, jakie pod adresem byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego miała kierować właścicielka augustowskiego hotelu.

Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Tomasz Zajda - stock.adobe.com

Prokuratorskie śledztwo wykazało, że Katarzyny A. w ciągu dwóch dni w lipcu 2019 roku wysłała do Zielińskiego 32 wiadomości sms i wykonała 62 połączenia telefoniczne. Niektóre z nich o 3 rano. Domagała się, aby polityk pomógł jej w otrzymaniu pozwolenia na odbudowę spalonego hotelu.

W grudniu augustowski sąd rejonowy uznał jednak, że zachowanie oskarżonej nie było uporczywym nękaniem i umorzył postępowanie. Decyzję sędzia tłumaczyła tym, że czas w jakim wykonywano połączenia był krótki, a Zieliński mógł w ostateczności wyłączyć aparat.

Od takiego orzeczenia odwołała się suwalska prokuratura rejonowa. Sędzia Marcin Walczuk z sądu okręgowego przyznał jej rację i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Uznał, że decyzja, jaka zapadła w I instancji była przedwczesna. Jak zaznaczył, umorzenie na tak wczesnym etapie postępowania może dotyczyć tylko spraw oczywistych, a zarzut stalkingu takim nie jest.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Sąd umorzył postępowanie ws. właścicielki augustowskiego hotelu, która miała grozić Jarosławowi Zielińskiemu

5.12.2019, 16:57

Sad umorzył postępowanie w sprawie gróźb karalnych, jakie pod adresem byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego miała kierować właścicielka augustowskiego hotelu. Kobieta domagała się od polityka interwencji związanej z odbudową spalonego budynku.

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza
© GVictoria - fotolia.com
3.03.2021, 09:51, akt. 09:52

Co dalej z plażą POSTiW w Augustowie?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok