Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalscy radni chcą uregulować zasady, na jakich w mieście montowane będą nadajniki sieci 5G

Suwalscy radni chcą uregulować zasady, na jakich w mieście montowane będą nadajniki sieci 5G

autor: Marcin Kapuściński

29.04.2020, 11:09, akt. 11:10

Przyznają jednak, że mają na ten temat zbyt małą wiedzę. Dlatego o pomoc i fachowe analizy poproszą Ministerstwo Cyfryzacji.

Fotolia
Fotolia

Petycję przeciwko wprowadzaniu najnowocześniejszej sieci komórkowej przesłała do suwalskiego samorządu ogólnopolska organizacja „Koalicja Polska Wolna od 5G”. 

Po zapoznaniu się z dokumentem radny z komisji skarg wniosków i petycji Jacek Roszkowski przyznaje, że choć technologia daje duże możliwości, to budzi też wątpliwości. 


- Moim zdaniem, jeżeli mamy możliwość odniesienia się do tej kwestii teraz, to powinniśmy to zrobić. W formie uchwały określmy zasady rozszerzenia z 4G na 5G. Jeśli poczekamy z działaniem, to okaże się, że będziemy mieli już nadajniki i nie będziemy mogli tego zatrzymać.


Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przyznaje, że w urzędzie miejskim nie ma osób, które mogłyby przygotować taką uchwałę.


- Jest dużo niedopowiedzeń, co chodzi o skutki dla zdrowia mieszkańców. Moi urzędnicy nie są tu fachowcami. Uważam też, że podejmowanie działań bez stanowiska rządu nie ma sensu. Mamy resort cyfryzacji i tam powinniśmy skierować swoje wątpliwości.


Z sugestiami prezydenta zgodzili się radni z komisji skarg, wniosków i petycji. Sprawą zajmie się więc trzyosobowy zespół, który przygotuje pytania i skieruje je do ministerstwa.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Opowieści różnej treści - suwalscy radni obradują przez internet

28.04.2020, 10:07

Po raz pierwszy w historii suwalskiego samorządu radni obradują się za pomocą internetu. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej.


Władze Suwałk są zaskoczone wysokimi kosztami wprowadzenia matury międzynarodowej w I LO

27.04.2020, 08:22

Na taką maturę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej, tylko przez najbliższe dwa lata miasto wyda 1,5 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMuzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?
Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby, fot. Marta Sołtys
23.10.2020, 18:00, akt. 18:15

Nowe inwestycje drogowe w gminie Giby

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok